Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
25 września 2015

JSW dogadała się z bankami. ING się wstrzymał

JSW dogadała się z bankami. ING się wstrzymał
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Banki, które posiadają obligacje wyemitowane przez JSW na razie wstrzymają się z decyzją ich wykupienia. Warunkiem jest wprowadzenie w życie Umowy Restrukturyzacyjnej, która ma wejść najpóźniej do 1 grudnia 2015.

Jastrzębska Spółka Węglowa prowadziła rozmowy z Powszechną Kasą Oszczędności Banku Polskiego SA, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, ING Bankiem Śląskim SA oraz PZU Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętych Aktywów Niepublicznych BIS 1. Strony doszły do porozumienia w sprawie obligacji i zawarły umowę o dalszej współpracy.

Banki zobowiązały się do wstrzymania wykupu obligacji, a także do prowadzenia w dobrej wierze rozmów z JSW w celu uzgodnienia i podpisania najważniejszych zasad i warunków przeprowadzenia restrukturyzacji spółki.

Bank ING odroczył termin wykupu obligacji. Obligacje JSW będzie musiała spłacić w trzech ratach w terminach uzgodnionych w Umowie o Dalszej Współpracy. Jeżeli umowa nie wejdzie w życie do 1 grudnia tego roku, JSW będzie musiała wykupić część obligacji od wszystkich obligatariuszy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Do Górnika02.10.2015 23:10

" Co sie odwlecze to nie uciecze" oznacza, że spółka i tak będzie musiała zapłacić. W dodatku znacznie więcej. Cena węgla na światowych rynkach długo nie wzrośnie. JSW nie będzie mogła być dotowana przez państwo. Dodatkowe koszty potzrebne spółce mogą ją zniszczyć. Państwo, nie będzie mogło utzrymywać takiego molocha. Do tego, bardzo przyczynił się strajk zorganizowny przez Piotra Dudę z związkiem "Solidarność" (z PiS). Celowo wymuszany, podsycany i wymuszany przez związkowców. Winnych nie ma. Są bardzo mocno poszkodowani. Przyszłość ich nie jest pewna. A przecież żyć muszą. Co na to ci, którzy wymyślili ten strajk, znaleźli pretekst aby zniszczyć górnictwo?

Gość27.09.2015 9:09

Węgiel po 49 dolarów przy dostawie w 2016 roku, jest nadzieja dla górnictwa.

t26.09.2015 21:47

moim zdaniem spółka upadnie po wyborach.....

Górnik26.09.2015 19:02

To oznacza, że "co się odwlecze, to nie uciecze". Za strajk JSW zapłaci trochę później, ale za to więcej. Dziękuję związkowcom, za wasze poświęcenie aby nas zniszczyć. Szczególnie dziękuję klany Dudów.

kaszuba26.09.2015 16:48

kartę górnika zabiorą i 20 % wypłaty ******., za 2000 zł będziemy zjeżdżać na dół a dyrektorzy i prezesi po 80 tys. na łapę... nie ma sprawiedliwości na tym świecie

do x26.09.2015 1:01

Masz flapsy?nie pisze bzdur bo na sodekso podarunkowe tylko kupisz rozszerzony asortyment

x25.09.2015 23:16

odbiorą wam z odsetkami to co innym branżom zabrali 5 i więcej lat temu - flapsy - śmiechu warte... kto głodny przywrócić jadalnie i tam posiłek regeneracyjny a nie papier toaletowy czy żarówkę w markecie kupujecie za talony regeneracyjne .... PARANOJA....

Pokaż wszystkie opinie (9)