Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
7 października 2015

PiS chciało podać prezydent Hetman do prokuratury

PiS chciało podać prezydent Hetman do prokuratury
fot. Adrian Bukowski / jastrzebieonline.pl

Prawo i Sprawiedliwość chciało podać prezydent Annę Hetman do prokuratury za organizację imprez na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Prezydent miasta miała narazić mieszkańców na ciężki uszczerbek na zdrowiu.

W minionym tygodniu Andrzej Matusiak (PiS) złożył interpelację w sprawie dwóch odbywających się na OWN-ie imprez. Chodzi tutaj o piknik rodzinny (24 lipca) oraz piknik ze sportowcami (13 września). Radny PiS pytał w interpelacji o stan obiektu, o to czy impreza została odpowiednio zabezpieczona oraz czy była to impreza masowa.

- Jeżeli się okaże, że w interpelacji nie będę miał konkretów to zgłaszam zawiadomienie do prokuratury (…) Pani Prezydent stworzyła zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego, a to jest określone w paragrafie do lat 3 - mówi Andrzej Matusiak.

Według naszych informacji, wbrew rozpowszechnianym informacjom, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nigdy nie wydał decyzji zakazującej użytkowania terenu. Mimo tego, że OWN znajduje się w nie najlepszym stanie, usterki i inne uszkodzenia są monitorowane i usuwane przez MOSiR, który jako administrator terenu ma taki obowiązek. Teren posiada również od lat stosowną polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej, a podczas obu imprez na miejscu były służby medyczne.

- Nie każda impreza jest imprezą masową. W przypadku pikniku na OWN-ie nie było przesłanek, żeby zastosować przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (..) Teren, gdzie organizowany był piknik jest terenem otwartym. Była to impreza bezpłatna, rekreacyjna i ogólnodostępna - mówi rzecznik Urzędu Miasta.

Zgodnie z art. 3 ustawy o imprezach masowych, nie zaliczają się do nich imprezy organizowane w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, imprezy sportowe organizowane dla sportowców niepełnosprawnych oraz imprezy sportu powszechnego o charakterze rekreacji ruchowej, ogólnodostępnym i nieodpłatnym, organizowanych na terenie otwartym.

Andrzej Matusiak jeszcze nie otrzymał oficjalnej odpowiedzi na swoją interpelację. Jednak w rozmowie z nami stwierdził, że najprawdopodobniej imprezy były organizowane zgodnie z planem, ponieważ miasto ma w planach organizację kolejnej i nie pozwoliłoby sobie na to gdyby było to niezgodne z prawem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (61)
Sobiepan31.08.2016 20:06

PiS nas niszczy, a głupi myślą, że te kłamczuchy robią coś dla nas. Każde działanie PiS to krok w kierunku złapania nas za gardło.

do Katarzyna03.11.2015 22:48

Mężowie zaufania mają obowiązek nosić wizytówki z imieniem, nazwiskiem oraz partią, którą reprezentują i jest to zgodne z ordynacją wyborczą.

zenek16.10.2015 10:51

w bydgoszczy impreza zgłoszona została jako masowa, a i tak sprawdzą im papiery.

Katarzyna 16.10.2015 0:10

Dziwię się że tak każdy najeżdża na Matusiaka a on ciągle rządzi czy nie uważacie że coś jest nie tak? Może to trzeba sprawdzić
Nie znam gościa nigdy na oczy go nie widziałam a wiem że do perełek nie należy o czym poznałam się na własnej skórze a jakbym była świnią to unieważniłabym wybory bo nie została zachowana cisza wyborcza jak wybieraliśmy prezydenta - mężowie zaufania mieli plakietki z logo PiS u i promowali Dudę - widziałam na własne oczy i nie tylko ja

Gość11.10.2015 14:44

Matusiak... BOŻE!!!! Widzisz i nie grzmisz...

Zenon11.10.2015 13:25

Pan Młolepszy działając w kazdej innej partii zrobiłby znacznie więcej niż w PiS. U Kaczyńskiego trzeba wykonywać jego polecenia a przede wszystkim torpedować poczynania każdego, kto jest z poza PiS. I to jest to co będzie wyniszczające dla naszego kraju. Nie popieram żadnej partii ale na kogoś zagłosuję, bo muszę. Nie będzie to na pewno PiS.

do bbb11.10.2015 13:21

Może się konczy czas PO (tak się to pisze). Ale czas PiS kończy się definitywnie. Po pokazaniu, jak są słabi w gospodarce, jak mają mylne o wyobrażenie o tym skąd przychodzą pieniądze do kasy państwowej. Nie jestem przywiązany do PO, ani do żadnej innej partii. Politycy to rzecz konieczna, a nie radość z ich działań. Często są kombinatorami, a jeszcze częściej niczego nie potrafią. Im się wydaje, że polityka to idealny sposób na zarabianie grubej forsy bez wysiłku. Wszystko można podciągnąć pod odpowiedzialność polityczną, która nie oznacza jakiejkolwiek odpowiedzialności za swe czyny. Wiara w PiS to błędne zaufanie do takich ludzi. Lepsza każda inna grupa polityczna. Podporządkowanie władzy jednej osobie to błąd popełniany przez wiele, wiele krajów. To akceptacja nieomylności. Nie wierzę w nieomylność. Nawet Papieży.

Pokaż wszystkie opinie (61)