Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
9 października 2015

Piesi wciąż łamią przepisy. Posypały się mandaty

Piesi wciąż łamią przepisy. Posypały się mandaty
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W miniony czwartek policjanci prowadzili na terenie naszego miasta kontrole pieszych. Podczas kilkugodzinnych działań funkcjonariusze wystawili 18 mandatów dla pieszych. Większość z nich przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Kontrole pieszych trwały od godziny 10:00 do 18:00. W ciągu ośmiu godzin policjanci interweniowali wobec 25 pieszych. 18 z nich otrzymało mandaty. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

- Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to mundurowi podjęli czynności wobec dwóch osób, które w nieprawidłowy sposób przejeżdżały przez przejścia dla pieszych oraz kierowcy, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Rols12.10.2015 21:09

@Do Rols, @Gość

Gospodarka to planowanie przychodu z mandatów? Gospodarka to te kopalnie, które z zazdrości wszyscy chcą oddać zachodowi zamiast wywalić mafie węglową i zmienić sposób zarządzania firmy. Niedługo zostanie nam chorągiewka i piosenka. I takie gałęzi gospodarki o których piszesz. Sam nigdy mandatu nie dostałem, nie wiem czym tu się chwalić. Nie dostałem nawet za "niemanie świateł" (język polski ma zbyt mało słów). Policja nie robi nic przez złośliwość. Przychodzą wytyczne dziś szukacie dziwek bo trzeba je policzyć do PKB i szukają. Proste.

Przede wszystkim trzeba postawić na dobre drogi, a nie na dwupasmowe autostrady czy połączenia między miastami, dla których nie ma pobocza i drogi dla rowerów. Taka Warszawa nie ma jeszcze w pełni wybudowanej obwodnicy. Nic dziwnego, że jak Kowalski jedzie gdzieś dalej to musi pędzić jak w Warszawie zmarnował dużo czasu. Oczywiście, że margines intelektualny trzeba łapać i karać, ale nie można planować, że w tym roku trzeba tyle i tyle to łapiemy jak leci. Edukacja przede wszystkim. Ona ma podwyższać prawdopodobieństwo, że kolejny obywatel będzie myślał nad tym co robi.

Gość12.10.2015 8:44

Co z zombi w kapturach , ze słuchawkach na uszach i twarzą nie skażoną myślą? Do ich komórki mózgowej nawet nie dociera informacja, że wchodzą na jezdnię.

Gość12.10.2015 8:42

Gośc 11.10.2015 14:32, bo łatwiej później przedzierać się przez błoto na trawniku, niż skorzystać z chodnika? Ile razy widzę paniusie, które nie mogą wyciągnąć obcasów z błota, ale najważniejsze, że sobie skróciły drogę.

kirowca bombowca11.10.2015 19:26

Chodzę pieszo i jeżdżę samochodem i chciałbym by policja zwróciła uwagę na osoby przechodzące właśnie przez przejścia dla pieszych gdzie ludzie nie stosują się do obowiązujących przepisów a kodeks wyraźnie mówi jak ma zachować się pieszy a tego uczono każdego i to w pierwszej klasie! Nasi piesi nie patrzą czy coś jedzie czy leząc bo widzi pasy a tam pisze,że pieszy ma pierwszeństwo będąc na przejściu a nie dochodząc do niego.Co by się stało gdyby spojrzał-najpierw w lewo potem w prawo i jeszcze raz w lewo.Co ciekawsze znam kierowców,którzy nie zwracając na nic lezie jak to ciele.

Gość z 10.10.2015 8:2811.10.2015 14:32

Sądzę, że nie jesteś istotą myślącą. Są ludzie, dla których przejscie nawet 2-4 metrów jest szalonym wyczynem. Nie życzę co abyś tego zaznał, ale szanse na to masz.

Do jes11.10.2015 14:16

Jedź do Niemiec. Tam wolno przechodzić gdzie się chce, o której się chce i tak samo jeździć. Wystarczy przekupić policjantów. Buuu cha, cha, cha !!!

Do Rols11.10.2015 14:01

Zawsze zakłada się ile pieniedzy się straci a ile zyska. Gospodarka krajowa to niezupełnie to samo co domowa, choć są sobie bliskie. Jeśli wydaje się na coś pieniądze, to należy przewidzieć ile z tych pieniędzy wróci. Czytaj ze zrozumieniem, a nie po łebkach. Ja jeżdżę przepisowo i nie wpadam. Wcale nie jeżdżę bardzo starannie, ale z uwagą. I to wystarczy żebym nie musiał płacić mandatów. Kilka lat temu zapłaciłem za "niemanie świateł". W Krakowie. Policjanci byli nastawieni na mandaty. Innym razem za to samo, w Jastrzębiu Policjant zwrócił mi uwagę, że choć jest słonecznie muszę mieć włączone światła. Przyznałem mu rację i pojechałem dalej z włączonymi i bez mandatu. Ale nie jechałem 70km/godz czy więcej, nie lawirowałem między innymi samochodami, nie przekraczałem linni ciągłych, itp. zachowań nie popełniałem. Wustarczy zachowywać się poprawinie i policja będzie nikomu niepotrzebna. A jest nie przez zlośliwość tylko z konieczności i głupoty wielu niepocztalnych ludzików.

Pokaż wszystkie opinie (23)