Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
12 października 2015

Park coraz ładniejszy. Miasto chce go jeszcze upiększyć

  • Park coraz ładniejszy. Miasto chce go jeszcze upiększyć
  • Park coraz ładniejszy. Miasto chce go jeszcze upiększyć
  • Park coraz ładniejszy. Miasto chce go jeszcze upiększyć
  • Park coraz ładniejszy. Miasto chce go jeszcze upiększyć
Więcej zdjęć:
fot. Kamil Kordela / UM Jastrzębie

Gotowa jest już część nowej promenady w Parku Zdrojowym, a już niedługo otwarte zostanie inhalatorium solankowe. Włodarze miasta w planach mają kolejne remonty na terenie Parku Zdrojowego. Wszystko po to by wizytówka Jastrzębia była jeszcze piękniejsza.

- Promenada w Parku ma nową podbudowę tłuczniową oraz nawierzchnię z płyt piaskowca. Wykonane zostały również schody żelbetowe z okładziną z piaskowca łączące promenadę ze ścieżką, okładzina muru, a także ścieżka pod murem. Oprócz tego zostało zamontowanych osiem lamp oświetleniowych - wyjaśnia Ryszard Rakoczy, zastępca prezydenta miasta.

Przy okazji remontu promenady wyremontowana mury oraz schody. Postawiono również więcej ławek.

Powstała również ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza w polskiej i czeskiej wersji językowej. To wymóg, ponieważ miasto otrzymało na rewitalizację parku pieniądze z Unii Europejskiej w ramach współpracy transgranicznej. W ramach ścieżki edukacyjnej powstał m.in. ptasi zegar, a także tablice opisujące rzadko spotykane gatunki roślin.

Miasto ma w planach również remont ścieżek w okolicach inhalatorium oraz fontanny. Jak mówił wiceprezydent Ryszard Rakoczy, jeżeli wszystkie plany uda się zrealizować to dzielnica Zdrój bardzo się zmieni.

Prace przy inhalatorium solankowym nadal trwają. Ukończenie prac planowane jest do końca października. Zanim jednak obiekt będzie mógł być użytkowany, konieczne będzie sprawdzenie go pod każdym kątem. Być może z solanki mieszkańcy będą mogli skorzystać już na początku grudnia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na terenie miasta prowadzone są remonty dróg Na terenie miasta prowadzone są remonty dróg

Prace remontowe w mieście dobiegają końca Prace remontowe w mieście dobiegają końca

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
jaś16.11.2015 11:03

Miasto nam pięknieje, a ci, co marudzą chcą dokopać włodarzom.. Ja świetnie się tu czuję i podziwiam pozytywne zmiany. Przecież nikt, nikogo tutaj na siłę nie trzyma. Pozdrawiam pozytywnie myślących.

Domator15.11.2015 14:02

Park jest bardzo ładny. Miło się spaceruje po górkach, mostkach, wśród często egzotycznych roślin. Zawsze, gdy mam gości zabieram ich do parku. Zawsze są nim pozytywnie zaskoczeni. Mamy też piękny cmentarz. Podziękowania dla tych, którzy o niego dbają.
Malkontentów powinno się wysłać do innych miast. Niech zobaczą i wyciągną wnioski.

Hera16.10.2015 8:24

Odnoszę wrażenie że opinie negatywne piszą jedne i te same osoby . Ich styl pisanie jest taki sam na wszystkich miejskich portalach . Rozumiem że nie wszystkim podoba się sytuacja w której miasto wychodzi z marazmu i nareszcie widać poprawę . Pomału ale do przodu ! Za pieniądze można wszystko kupić oprócz rozumu . Pozdrawiam.

m.k.14.10.2015 21:21

też tak uważam, w zdroju powinien powstać deptak. Można byłoby zbudować dla samochodów równoległą, za sądem, za innymi budynkami przy ul 3 maja, a samą ulicę zostawić pieszym. I nawet nie trzeba sięgać z porównaniami do Zakopanego, Chorzów, który też nie ma rynku, zamknął dla ruchu jedną z ulic i handel, usługi, mimo braku parkingów, mają się tam dobrze, jest tam ładnie, chociaż architektura nie powala.

Mieszkanka14.10.2015 9:32

Ogólnie to mi się podoba jak teraz CZĘŚĆ parku wygląda. A jak chcą go jeszcze ulepszyć to czemu nie zrobią RYNKU/DEPTAKU koło niego? Droga od kościoła do następnego skrzyżowania w stronę Kasztanowej oczywiście. Powstałoby coś na wzór Krupówek. Wyremontowaliby w końcu te stare budynki, przecież to są zabytki - dawne Wille, czemu to ma nas straszyć? Niech wygląda to ładnie! Nie mają żadnego pomysłu na to? Trochę dziwne, że mieszkańcy mają. Niech się zapytają mieszkańców co i gdzie by widzieli, rozwiązałoby to dużo problemów...

Gość12.10.2015 19:19

Nie idzie tego parku trochę powiększyć jeszcze ? To co jest teraz to chyba trochę mało...

Gość12.10.2015 14:31

chodnik jest w porządku ale te balustrady wogóle nie pasują ,są jakieś takie za nowoczesne.Chodzę tam codziennie na spacery i zauważyłam,ze ten dystrybutor wody już nie działa.

Pokaż wszystkie opinie (15)