Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
14 października 2015

JZWiK przypomina o zabezpieczeniu wodomierzy

JZWiK przypomina o zabezpieczeniu wodomierzy
fot. JZWiK

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji przypomina o zabezpieczaniu wodomierzy przed mrozami. Ze względu na zamarznięcia, co roku dochodzi do awarii wodomierzy. Jak je chronić?

Odbiorcy mogą uchronić wodomierze od awario odpowiednio zabezpieczając pomieszczenia w którym się znajdują - m.in. poprzez uszczelnienie drzwi i okien lub izolację przewodów wodociągowych w nieocieplanych pomieszczeniach.

- W budynkach, w których nie ma ogrzewania, dobrym pomysłem jest tzw. elektryczny kabel grzewczy. Owinięcie nim wodomierza i części instalacji przed i za nim oraz zabezpieczenie wszystkiego izolacją cieplną (pianka, tkanina, styropian) da 100% pewności - informuje JZWiK. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ruszył sezon grzewczy - sprawdzajcie jakość powietrza Ruszył sezon grzewczy - sprawdzajcie jakość powietrza

Sezon grzewczy wystartował Sezon grzewczy wystartował

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!