Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
21 października 2015

Andrzej Matusiak zawieszony w prawach członka spółdzielni

Andrzej Matusiak zawieszony w prawach członka spółdzielni
materiały wyborcze

Andrzej Matusiak, radny PiS, został zawieszony w prawach członka Rady Nadzorczej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju. Wniosek o zawieszenie złożył inny członek Rady Nadzorczej, Jan Wyrwa. Powodem miał być niegodna postawa i próba tuszowania czynu przestępczego. Andrzej Matusiak nie zgadza się z zarzutami.

Głównym powodem złożenia wniosku o zawieszenie Andrzeja Matusiaka była próba tuszowania przez niego czynu przestępczego, którego miał się dopuścić były już pracownik spółdzielni. We wniosku czytamy, że Andrzej Matusiak naciskał na zarząd spółdzielni w zakresie polityki kadrowej, a także miał zastraszać innych członków rady i zarządu oraz wykorzystywać swoją funkcję do realizacji własnych celów. Wniosek o zawieszenie członka w swoich prawach został przegłosowany jednogłośnie.

Z taką decyzją nie zgadza się jednak sam Andrzej Matusiak i zapowiada, że sprawa trafi do sądu. Jednocześnie były już członek RN GSM zaprzecza jakoby sytuacje przedstawione we wniosku miały miejsce i sam zgłasza szereg nieprawidłowości w spółdzielni. Matusiak nie zgadza się również z samym zawieszeniem go w prawa RN. Według jego słów, mógłby być zawieszony tylko w przypadku gdy prowadziłby on dzialalność konkurencyjną w stosunku do społdzielni, a takiej nie prowadzi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska spółdzielnia mieszkaniowa nagrodzona "Brylantem Gospodarki" Jastrzębska spółdzielnia mieszkaniowa nagrodzona "Brylantem Gospodarki"

Andrzej Matusiak w Radzie Społecznej WSS 2 Andrzej Matusiak w Radzie Społecznej WSS 2

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Gość22.10.2015 22:32

Wow! Oglądałem transmisję z sesji Rady Miasta. Polecam końcówkę, jak Maryniak zapytała o związki radnego Klimczaka z firmą próbującą wygryźć z zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi miejski zarząd nieruchomości. Najlepsza jest odpowiedź Klimczaka (zawsze takiego wyszczekanego): na trzy proste pytania Maryniakowej zaczął ją na kawę zapraszać, zamiast dać odpowiedź: tak lub nie. Hehe. Musi być że coś jest w sprawie?

Dalszy ciąg "zamachu" na kasę 22.10.2015 19:16

Robi się coraz bardziej ciekawie .
Dzisiaj na Sesji Rady Miasta , Radna Lucyna Maryniak zadała kilka pytań adresowanych do Jastrzębskiego niby-PiS .
Otóż podobno Radny Klimczak chce przejąć i dać we władanie prywatnej firmie , 50% Wspólnot Mieszkaniowych zarządzanych przez MZM .
Niby nic , a jaki huk.
Miny członków Klubu PiS co najmniej kwaśne . Po aferze z JasMos , JSS Społem , GSM , kolejna afera z MZM ?
Radny działa na szkodę Miasta , którego jest Radnym? Chce pozbawić pracy pracowników MZM?
O co tutaj chodzi? Kogo wybraliśmy . Czy to nie jest podejrzany lobbing?
"Wieść gminna " niesie kolejne informacje . Podobno jest związany z tą firmą .
Jest jeszcze gorzej , podobno te słowa o przejęciu , padły w obecności znamienitego posła PiS , brata naszego ulubionego Andrzeja M.
Na razie "podobno" , poczekamy na odpowiedź zainteresowanych osób .

gosc22.10.2015 18:42

Matusiaki zrobili sobie z Jastrzebia prywatny folwark. Prezes jest w Warszawie i jego wladza tak daleko nie siega.

Gość22.10.2015 17:45

Prawo i Sprawiedliwość to zupełnie coś innego niż PiS Matusiaków. Trzeba o tym pamiętać! Uważam że Ci panowie używają logo partii na wyrost.

Andrzejowi i Bratu pod rozwagę 22.10.2015 17:06

Prezes Jarosław Kaczyński na zorganizowanej w Warszawie konwencji , przedstawił "kilka zasad, które powinny być przestrzegane" w czasie rządów PiS:
1.uczciwość, bo "do władzy nie idzie się dla pieniędzy". - Kto chce swoją pozycję polityczną spieniężyć musi odejść, a jeśli złamał prawo musi ponieść odpowiedzialność - oświadczył Kaczyński. Przekonywał, że należy odrzucać lobbystyczne naciski. W jego ocenie, lobbing to "przekleństwo życia publicznego" i "nie może być zgody na wpływy żadnych lobby czy przedsiębiorstw".
ZŁAMANA PRZEZ BRACI interesuje ich tylko kasa i przywileje .
2."pracowitość na co dzień". - Każdy ma prawo do wytchnienia, rozrywki, ale czas naszych rządów, to musi być czas pracy ludzi władzy - apelował. Musimy też - zaznaczył - "powoływać na stanowiska ludzi zgodnie z ich kompetencjami". - Nasze nominacje będą w jakimś sensie na próbę, bo każdy kto się nie sprawdza, okaże się niekompetentny może być odwołany.
ZŁAMANA PRZEZ BRACI , ani pracowitością nie grzeszą ani kompetencjami nie mówiąc o wiedzy .
3."otwarcia na tych, którzy chcą nas merytorycznie wesprzeć". - Musimy być drużyną, musimy współpracować ze sobą. Każdy musi być na tym odcinku, na którym jest najbardziej przydatny. Drużyna musi być wewnętrznie lojalna, musi pracować dla jednego celu .
ZŁAMANA PRZEZ BRACI zero współpracy pełen stalinizm .
4."odrzucenie ambicjonerstwa". - Musimy odłożyć wszelkiego rodzaju poczucie, które prowadzi ku odwetowi, zemście. Musimy o tym zapomnieć. Będziemy egzekwować prawo, dążyć do prawdy, ale o odwecie nie może być mowy.
ZŁAMANA PRZEZ BRACI ambicje przerastają możliwości i umiejętności pięknie wiozą się za to na środowiskowych niechęciach do innych .
Według prezesa PiS, kiedy jego partia przyjmie te zasady będzie można powiedzieć "pożytków naszych zapomniawszy, służymy ojczyźnie". - PiS nie powstało dla siebie, powstało dla Polski.

Zawsze twierdziłem , że to czym kierują Bracia nie jest to PiS tylko ich prywatne przedsięwzięcie osobisty folwark. Poinformujemy Prezesa zobaczymy czy będzie konsekwentnym.

Ronald22.10.2015 13:51

Koniec matusiaka e gsm, koniec w PIS, koniec w tym mieście. Koniec.

Joasia22.10.2015 12:13

Trzeba odmatusiaczyć miasto.

Pokaż wszystkie opinie (29)