Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
19 października 2015

Można zgłaszać pomysły do planu rewitalizacji miasta

Można zgłaszać pomysły do planu rewitalizacji miasta

Miasto przystępuje do wielkiego planu rewitalizacji miasta. Co się zmieni? O tym mogą zdecydować mieszkańcy, a także firmy czy instytucje. Na przesłanie swojego pomysłu miasto czeka jeszcze do 23 października.

Pierwszym etapem było określenie obszarów, którą potrzebuję rewitalizacji. Chodzi m.in. o miejsca, gdzie występuje wiele negatywnych zjawisk, np. bezrobocie, ubóstwo, degradacja przestrzeni miejskiej czy niski poziom aktywności gospodarczej. Rewitalizacja ma pomóc pobudzić życie społeczne i gospodarcze.

Obszary, które objęte są rewitalizacją to os. 1000-lecia (Szeroka), os. Zofiówka, os. Przyjaźń, os. Jastrzębie Górne i Dolne, os. Gwarków i os. Zdrój.

- Pomysły na projekty rewitalizacyjne mogą zgłaszać wszyscy, począwszy od instytucji miejskich, poprzez firmy, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, na osobach prywatnych skończywszy. Ważne jednak, aby były to pomysły konkretne, przemyślane i przygotowane do uwzględnienia w Programie Rewitalizacji - informuje Urząd Miasta.

Swój pomysł można zgłosić na stronie rewitalizacja.jastrzebie.pl lub pobrać ankietę i wrzucić ją do urny wystawionej w holu w Urzędzie Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Park Zdrojowy pięknieje na jesień Park Zdrojowy pięknieje na jesień

OWN nabiera kształtów OWN nabiera kształtów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Mieszkaniec.20.10.2015 12:35

Bzie! Pamiętajcie o Bziu. Wyremontujcie drogi i chodniki, ale tak z 3 razy w roku jak to dotychczas ma miejsce. Reszte okolicznych wsi pozostawcie do wyburzenia. Przez wyzwolenia w Ruptawie nocą nie da się jechać, dziura na dziurze, brak chodników i poboczy. Nie wiadomo czy zaraz się w jakiegoś pieszego nie wjedzie. A to tylko jedna z dróg które od lat potrzebują remontów! Ale wyremontujcie kolejny odcinek chodnika przy ul. Świerczewskiego bądź jakiś odcinek drogi w Bziu. Tfuu.

Gość20.10.2015 10:48

stan drog w miescie jest najgroszy w regionie zadnego planu na remonty tak by spoleczenstwo wiedziało gdzie kiedy będzie remont.... szeroka brak boiska przy szkole, krzywe chodniki brak monitoringu brak informacji świetlnej o nazwie osiedla a miało być już dawno temu

Jerry19.10.2015 17:47

wyburzyć i zostawić tylko zdrój.

Ze wsi19.10.2015 17:34

Mdli mnie jak słyszę OWN.A co z obietnicą p/wyborczą dla Moszczenicy?Dawne kółko rolnicze niedługo samo runie,ale miasto ma czas!!!Co z terenem dla młodych mam z dziećmi?W parku alejki,schody,poręcze-a w sołectwach bród,smród i ubóstwo.P.Prezydent jest osobą wielce medialną,ale nam nie o to chodzi.Czasami na swoją pensję trzeba zapracować.Więc wezcie się do roboty wszyscy wice,doradcy i radni.

RYL19.10.2015 13:57

Zgłaszam wniosek aby rządzący wzięli się do roboty a nie konsultacji.
Kpina, tylko konsultacje, konsultacje, konsultacje.
Może pani prezydent, zastępcy, doradcy chcą się wynagrodzeniem podzielić skoro sami nie potrafią żadnej decyzji podjąć?

Rols19.10.2015 8:52

Chyba trochę za późno? Praca, praca, praca. Przemysł, produkcja.

troll bagiennytroll bagienny19.10.2015 8:11

Bezrobocie, ubóstwo, degradacja przestrzeni miejskiej czy niski poziom aktywności gospodarczej.To cechuje całe miasto ,wiec nie trzeba wybierać tylko brać się za robotę póki miasto jeszcze żyje.