Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
19 października 2015

Można zgłaszać pomysły do planu rewitalizacji miasta

Można zgłaszać pomysły do planu rewitalizacji miasta

Miasto przystępuje do wielkiego planu rewitalizacji miasta. Co się zmieni? O tym mogą zdecydować mieszkańcy, a także firmy czy instytucje. Na przesłanie swojego pomysłu miasto czeka jeszcze do 23 października.

Pierwszym etapem było określenie obszarów, którą potrzebuję rewitalizacji. Chodzi m.in. o miejsca, gdzie występuje wiele negatywnych zjawisk, np. bezrobocie, ubóstwo, degradacja przestrzeni miejskiej czy niski poziom aktywności gospodarczej. Rewitalizacja ma pomóc pobudzić życie społeczne i gospodarcze.

Obszary, które objęte są rewitalizacją to os. 1000-lecia (Szeroka), os. Zofiówka, os. Przyjaźń, os. Jastrzębie Górne i Dolne, os. Gwarków i os. Zdrój.

- Pomysły na projekty rewitalizacyjne mogą zgłaszać wszyscy, począwszy od instytucji miejskich, poprzez firmy, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, na osobach prywatnych skończywszy. Ważne jednak, aby były to pomysły konkretne, przemyślane i przygotowane do uwzględnienia w Programie Rewitalizacji - informuje Urząd Miasta.

Swój pomysł można zgłosić na stronie rewitalizacja.jastrzebie.pl lub pobrać ankietę i wrzucić ją do urny wystawionej w holu w Urzędzie Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Mieszkaniec.20.10.2015 12:35

Bzie! Pamiętajcie o Bziu. Wyremontujcie drogi i chodniki, ale tak z 3 razy w roku jak to dotychczas ma miejsce. Reszte okolicznych wsi pozostawcie do wyburzenia. Przez wyzwolenia w Ruptawie nocą nie da się jechać, dziura na dziurze, brak chodników i poboczy. Nie wiadomo czy zaraz się w jakiegoś pieszego nie wjedzie. A to tylko jedna z dróg które od lat potrzebują remontów! Ale wyremontujcie kolejny odcinek chodnika przy ul. Świerczewskiego bądź jakiś odcinek drogi w Bziu. Tfuu.

Gość20.10.2015 10:48

stan drog w miescie jest najgroszy w regionie zadnego planu na remonty tak by spoleczenstwo wiedziało gdzie kiedy będzie remont.... szeroka brak boiska przy szkole, krzywe chodniki brak monitoringu brak informacji świetlnej o nazwie osiedla a miało być już dawno temu

Jerry19.10.2015 17:47

wyburzyć i zostawić tylko zdrój.

Ze wsi19.10.2015 17:34

Mdli mnie jak słyszę OWN.A co z obietnicą p/wyborczą dla Moszczenicy?Dawne kółko rolnicze niedługo samo runie,ale miasto ma czas!!!Co z terenem dla młodych mam z dziećmi?W parku alejki,schody,poręcze-a w sołectwach bród,smród i ubóstwo.P.Prezydent jest osobą wielce medialną,ale nam nie o to chodzi.Czasami na swoją pensję trzeba zapracować.Więc wezcie się do roboty wszyscy wice,doradcy i radni.

RYL19.10.2015 13:57

Zgłaszam wniosek aby rządzący wzięli się do roboty a nie konsultacji.
Kpina, tylko konsultacje, konsultacje, konsultacje.
Może pani prezydent, zastępcy, doradcy chcą się wynagrodzeniem podzielić skoro sami nie potrafią żadnej decyzji podjąć?

Rols19.10.2015 8:52

Chyba trochę za późno? Praca, praca, praca. Przemysł, produkcja.

troll bagiennytroll bagienny19.10.2015 8:11

Bezrobocie, ubóstwo, degradacja przestrzeni miejskiej czy niski poziom aktywności gospodarczej.To cechuje całe miasto ,wiec nie trzeba wybierać tylko brać się za robotę póki miasto jeszcze żyje.