Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
21 października 2015

Jastrzębianie pojechali na misję medyczną do Paragwaju

Jastrzębianie pojechali na misję medyczną do Paragwaju
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pięcioosobowa ekipa z jastrzębskiego szpitala wyjechała Ameryki Południowej na misję medyczna. Lekarze oraz ks. Wojciech Grzesiak zajmą się pomocą najuboższych w Paragwaju. To już piąta misja organizowana przez pracowników szpitala.

Jastrzębianie na misję wyjechali 19 października. Ekipa medyczna trafi do paragwajskiego Asunción skąd wyjeżdżać będzie w teren, do dżungli, do osób potrzebujących. W większości są to osoby biedne, bez jakiegokolwiek dostępu do usług medycznych.

- To są osoby żyjące w slumsach, które dla państwa nie istnieją. Oni nie mają nawet dowodów osobistych, ani tym bardziej dostępu do służby zdrowia - mówił ks. Grzesiak.

Jak mówi ks. Wojciech Grzesiak, indianie już znają polską ekipę medyczną i ciepło ją przyjmują. Osoby potrzebujące pomocy będą mogli skorzystać z ogólnej pomoc medycznej, ginekologicznej, ale również małej chirurgi.

Tegoroczna misja współfinansowana jest z programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Leki i inne koszta pokrywane są właśnie z pieniędzy rządowych. Wcześniejsze misje organizowane były „amatorsko”, bo uczestnicy sami pokrywali wszelkie koszta i wyjeżdżali do Paragwaju na własnych urlopach. Teraz udało się sprofesjonalizować misję.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia  Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia

Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
myślący21.10.2015 15:40

To wielcy ludzie! Widać prawdziwą troskę o człowieka, a nie tak jak w przypadku pazernych polityków. Życzę im wszelkiego dobra i będę pamiętać w modlitwie.