Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
22 października 2015

Silesian Coal przedstawił ofertę inwestycji w Krupińskiego

Silesian Coal przedstawił ofertę inwestycji w Krupińskiego
fot. JSW

Spółka Silesian Coal przedstawiła Jastrzębskiej Spółce Węglowej propozycję inwestycji w kopalni Krupiński. Jednocześnie inwestor zastrzega, że nie planuje i w przyszłości nabycia kopalni, choć JSW rozważała w przeszłości jej sprzedaż.

Oferta Silesian Coal ma dotyczyć inwestycji, które pozwolą w kopalni Krupiński na udostępnienie nowych zasobów węgla kamiennego na obszarze Żory-Suszec. Miałoby się to odbyć bez jakichkolwiek nakładów finansowych ze strony JSW. Koncesję na użytkowanie złoża należałaby do Silesian Coal.

- Wobec deklaracji poprzedniego zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej dotyczącej braku perspektyw dalszego funkcjonowania KWK Krupiński, przyjęcie naszej oferty pozwoli na wydłużenie funkcjonowania Krupińskiego. Teoretycznie nawet o 50 lat - ocenia Jerzy Markowski, prezes Silesian Coal.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
górnik22.10.2015 13:32

Chcą wykorzystać Krupińskiego do swoich celów bardzo chytrze pomyślane.