Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
23 października 2015

"Pro - prawo do życia" komentuje sprawę posła Gadowskiego

"Pro - prawo do życia" komentuje sprawę posła Gadowskiego
fot. biuro poselskie Krzysztofa Gadowskiego

Fundacja „Pro - prawo do życia” skomentowała ostatnie wydarzenia dotyczące pikiet na temat stosunku posła Krzysztofa Gadowskiego do aborcji. Sąd uznał, że informacje zawarte w rozprowadzanych przez pikietujących ulotkach są nieprawdziwe. Organizatorzy pikiet mówią jednak wyraźnie, że wyrok sądu jest niesprawiedliwy.

Protestujący przeciwko aborcji podczas pikiet trzymali transparent ze zdjęciem martwego płodu i wizerunkiem posła Krzysztofa Gadowskiego. Pikietujący uważają, że poseł swoimi głosowaniami pokazał, że popiera aborcję. Poseł Platformy Obywatelskiej skierował sprawę do sądu, który rozstrzygnął, że przeciwnicy aborcji nie mają racji. Ci jednak twierdzą, że głosowania posła pokazują, że nie opowiada się za prawem do życia dla dzieci nienarodzonych. 

W roku 2011 roku podczas rozpatrywania projektu obywatelskiego "Stop aborcji" poseł platformy nie wziął udziału w głosowaniu. W roku 2012, podczas rozpatrywania poselskiego projektu, zakazującego aborcji eugenicznej wstrzymał się od głosu. Jednak w 2013 poseł Gadowski miał głosować za odrzuceniem projektu "Stop aborcji". 

- Głosowanie za odrzuceniem projektu obywatelskiego "Stop Aborcji" w roku 2013, jest oczywistym działaniem na rzecz utrzymania obowiązującego prawa aborcyjnego. Jesteśmy głęboko przekonani, ze wyrok sądu I instancji był niesprawiedliwy - komentuje fundacja Pro - Prawo do życia.

Organizatorzy tłumaczą również, że jeszcze nie otrzymali zawiadomienia o wyniku postępowania apelacyjnego w tej sprawie.

Zobacz też: Brudna kampania z aborcją w tle? Jest decyzja sądu

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Zdemontują bilbord antyaborcyjny? Zdemontują bilbord antyaborcyjny?

"To jest drastyczne - Zakrwawione szczątki ludzkie" "To jest drastyczne - Zakrwawione szczątki ludzkie"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
bolek29.10.2015 19:41

hm inne sposoby to niech ktoś poda skuteczne sposoby skuteczne!!
Tyle ludzie się gorszy, ale jakoś nie słyszałem sprzeciwu kogokolwiek na wszech obecny wulgaryzm w telewizji, na ulicy, itp. a kodeks wykroczeń tego zabrana ale wszyscy milczą i nikt się nie burzy ciekawe.
Pornografia jest zakazana a w nie jednym sklepie dzieci patrzą na gołe d... itp. i też nikomu to nie przeszkadza.
Nieletnim alkoholu się nie sprzedaje, a tyle młodzieży chodzi pijanej, ale to jest w porządku.
Więc ludzie co wy tu piszecie żenada!

Matka29.10.2015 18:22

Tak Janku niech walczą ale nie kosztem naszych dzieci. Są inne sposoby.

Janek26.10.2015 21:20

Adam kim Ty jesteś człowieku? A coś Ty zrobił aby jakiekolwiek dziecku uratować? Oni się mają wstydzić czego? Wydaje mi się że ludzie tworzący prawo powinni się wstydzić, albo taki poseł co nic nie robi w tym kierunku! Jeżeli przychodzi głosowanie to wielce nieobecny jest chociaż 3 minuty później głosował.

Adam26.10.2015 15:06

Pro-liferzy czy pro-kilerzy? A może pro-hejterzy? Fundacja, nawołująca do potępiania osób głosujących przeciwko złożonemu przez nią wniosku sama nie ubiegała się o usunięcie przepisów ustawy aborcyjnej pozwalającej na zabicie dziecka, w przypadku gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego oraz zapisu umożliwiającego zabicie dziecka gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia bądź zdrowia kobiety ciężarnej! To co takie dzieci są gorsze? A może taka luka jest wygodna dla pewnych osób nadających na pewnych falach radiowych stojących za tą fundacją?! I tacy z was oto pro-liferzy! A może pro-kilerzy wg toku waszego rozumowania? Teraz własne zdjęcia obok tych drastycznych zdjęć, skądinąd pochodzących z niewiadomego źródła, należałoby wam wszystkim zawiesić na szyi i kazać klęczeć przed ołtarzem z prośbą o łaskę dla was! Wstydźcie się! Ani jednego słowa ze swoich komentarzy bym nie cofnął gdyż to co się dzieje to skrajne chamstwo w stosunku do najmłodszych w waszym wydaniu!

Gość26.10.2015 13:41

Biedni, chorzy ludzie , przy okazji niszczący psychikę swoich dzieci.

ODA26.10.2015 9:14

To nic więcej jak promocja zła. Kto z państwa posiada te fotografie? Czy jeśli aborcja, jest czynem zabronionym to lekarz, który jej dokonał zaprasza ludzi i woła proszę zróbcie mu teraz zdjęcie? Nie taki lekarz robił to i robi w konspiracji, boi się potępienia społeczeństwa. A oni w imię tzw. walki o życie dzieci promują zło. Wyłapują biednych ludzi, którzy są słabi, piorą im mózgi, że w imię tzwn. Dobrej walki a potem wysyłają ich na ulice, pod kościół. Dlaczego stoją przed kościołami, skoro tam są ludzie świadomi w tym temacie. Bo ich celem nie jest walka o życie. Ich celem jest uznanie tego obrazu za coś normalnego, dlatego polują na tych najmłodszych. Oswoją ich z obrazem, bo to przecież nic złego, mama wytłumaczy ze niestety są mamy, które zabijają zamiast chronić i powie, że to niegodne. Dziecko dorasta w przekonaniu, że takie czyny się zdarzają, bo przecież od dziecka widzi zwłoki dzieci na ulicach, ciężarówkach, pod kościółkiem. To powoli staje się normalnością życia codziennego. A potem zaatakują tak działa IS pokazując publicznie, że dokonali egzekucji. Promocja zła jest niedozwolona. Działają jak SE#TA i to pod przykrywką kościoła bo tam już zaatakowali słabych wmawiając im że tak powiino być, że nie ma innych sposobów. Chrońcie przed nimi swoje dzieci. Nie zabijajcie tych, którzy zostali poczęci. I nie pozwólcie by oni zniszczyli wasze dzieci. TO podprogowa promocja aborcji.

Mariusz Piotrowski26.10.2015 8:25

Popiera pani aborcje? Może trochę danych ponad 70% aborcji to zabijanie dzieci z Zespołem Downa i Zepołem Turnera. Znam ludzi z tą wadą genetyczną, którzy funkcjonują w społeczeństwie. Dlaczego pani uważa że jest lepsza od nich? Że pani życie prawo ma być chronione, a ich nie?
Przypadki takie jak u profesora Chazana to promil wszystkich aborcji.

Pokaż wszystkie opinie (19)