Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
23 października 2015

Matusiak i Małolepszy nie chcą Zagórowskiego

Matusiak i Małolepszy nie chcą Zagórowskiego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

22 października Prezydent Polski, Andrzej Duda, powołał do Rady Dialogu Społecznego byłego prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Jarosława Zagórowskiego. Z tą decyzją nie zgadzają się poseł Grzegorz Matusiak (PiS) i kandydat na posła Norbert Małolepszy (PiS).

W zamyśle Rada Dialogu Społecznego ma być niezależna, a wśród jej członków mają się znaleźć przedstawiciele pracowników, pracodawców i rządu. Rada ma zastąpić działającą od 2001 roku Trójstronną Komisję do Spraw Społeczno-Gospodarczych.

Wśród członków nowej rady znaleźli się m.in. Piotr Duda, przewodniczący krajowej Solidarności jako przedstawiciel związków zawodowych oraz ze strony Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosław Zagórowski, były prezes JSW. Z osobą tego ostatniego nie zgadzają się poseł Grzegorz Matusiak oraz jego kolega z listy Norbert Małolepszy, którzy już zapowiedzieli, że będą interweniować u głowy państwa.

- Na stanowiska powyższej rangi zaufania społecznego powinny być powoływane osoby o nieposzlakowanej opinii i takim dorobku w zakresie zarządzania, aby uzyskać niekwestionowane poparcie większości - oświadcza Grzegorz Matusiak, jednocześnie zapowiadając interwencję w tej sprawie.

- Sam jestem pracownikiem JSW i uważam, że Jarosław Zagórowski, jako wieloletni prezes naszej spółki, jest odpowiedzialny za dramatyczną sytuację w JSW. Doprowadzenie naszej spółki niemalże do bankructwa oraz kompletny brak dialogu z załogą to tylko kilka z wielu argumentów przemawiających przeciwko członkostwu takiej osoby w Radzie Dialogu Społecznego - mówi kandydat na posła Norbert Małolepszy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość27.10.2015 10:52

Banery Matusiaka mówiły za niego bo on o to prosił i o dziwo pomogły.

olek27.10.2015 7:13

Dopiero się będzie działo.

Scala26.10.2015 20:32

To Matusiak nie chce Zagórowskiego. Wybranie Zagórowskiego do Rady Dialogu Społecznego jest niczym innym jak przeprosinami Prezydenta skierowanymi do byłego prezesa JSW oraz docenieniem jego fachowości. Matusiak musi protestować, bo ten wybór jest dowodem na błędy w działaniu Matusiaka. (czytaj: celowe działanie Matusiaka na polecenie władz PiS). Matusiak wyszedł na durnia. Ale n im nie jest. Jest gotowy służyć swej partii jak każdy UB-ek swemu resortowi.
Wybranie ponowne Matusiaka na posła jest szczytem głupoty. Już mieszkańcy innych miast, nawet odległych śmieją się, że Jastrzębianie sami wybrali kogoś kto im szkodzi. Dzwoniło do mnie kilku znajomych z innych, odległych miast np. z Poznania, Bydgoszczy, Trójmiasta, Bielska-B, z zapytanie czy to prawda. To jest szczyt i długo będzie rozgłaszany i obśmiewany.

KING126.10.2015 10:22

Brawo!

edi26.10.2015 8:43

Nie znam ani Matusiaka ani Małolepszego. Ale chyba prezydent RP ich zna, albo raczej oni jego...z TV. Boroki.

Gość26.10.2015 7:51

Matysik, nie wiesz, jaka jest szybkość przetwarzania informacji przez Matusiaka?

szympans z zoo24.10.2015 23:09

Małolepszy daj spokoj za mały jesteś.

Pokaż wszystkie opinie (17)