Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 listopada 2015

Wszystkie gminy wróciły już do MZK

Wszystkie gminy wróciły już do MZK
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nadal 10 gmin będzie tworzyć Międzygminny Związek Komunikacyjny. Wszystkie samorządy, które wcześniej zadeklarowały jego opuszczenia, powróciły już do związku. - To spokojna przyszłość komunikacji w regionie - mówi dyrektor biura MZK.

Już wszystkie 10 gmin, które wcześniej tworzyły MZK, wróciły do niego. Wcześniej po styczniowej deklaracji władz Jastrzębia-Zdroju o opuszczeniu MZK, inne gminy również zapowiedziały odejście. Jedynymi miejscowościami, które nie zadeklarowały odejścia oprócz Żor i Pawłowic. Zwrot nastąpił jednak, kiedy okazało się, że miasto będzie musiało zwrócić 11 mln zł dotacji, którą otrzymało m.in. na wprowadzenie e-biletu.

Największe miasto w związku, czyli Jastrzębie-Zdrój, pod koniec września ponownie decyzją radnych wróciło do MZK. Tym samym wszystkie gminy, które wcześniej chciały opuścić MZK, wróciły do związku.

- Wierzę, że wspólnie możemy zapewnić mieszkańcom transport na najwyższym poziomie tak jak robiliśmy to przez ostatnie 25 lat. Już w przyszłym roku na drogach pojawią się autobusy najnowszej generacji, a instalacja systemu elektronicznej obsługi zostanie zakończona i będzie on w pełni działał - mówi Benedykt Lanuszny, dyrektor Biura MZK w Jastrzębiu-Zdroju.

Przypomnijmy, że MZK tworzą: Jastrzębie-Zdrój, Pawłowice, Żory, Czerwionka-Leszczyny, Suszec, Rydułtowy, Pszów, Mszana, Marklowice, Radlin.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
do Judzia01.12.2015 20:56

Nie ma czegoś takiego jak darmowa komunikacja. Istnieje bez biletowa komunikacja polega ona na tym że miasto płaci za przejazd czy jedziemy czy nie a płacimy wszyscy

Judzia02.11.2015 18:45

A miało być tak pięknie ... darmowe przejazdy a tymczasem buuum droższe bilety
a zapomniałam są przejazdy za złotówke ...obowiązują tylko do trzech przystanków ....
no i lipa ...... wymyslili go chyba tylko dla mieszkanców centrum ktorym nie chce sie isc na piechotkę z Tesco do Kauflandu...
Juz sie nie dam nabrac na żadną bezpłatną komunikację wJZ ha

Rols02.11.2015 17:10

Po co wam ta darmowa komunikacja? Te zakłady komunikacyjne trzeba zrestrukturyzować. Takie zagranie jak z tymi cenami biletów jest poniżej pasa. Nigdy tej karty waszej nie założę. Traktujecie ludzi jak półgłówków i daliście wyższą cenę dla kogoś kto waszej karty nie chce posiadać. Chcecie żeby wszyscy polecieli dali wam zdjęcia i dane do waszej bazy danych sponsorowanej przez UE. Ode mnie macie wała. Komunikacja miejska ma być przyjazna ludziom i środowisku, a wy ludzi zmuszacie do podróżowania samochodem. Jest źle od rozkładu zaczynając, a kończąc na starszych osobach nie mogących tchu złapać latem w autobusie. Wy się bawicie w nowoczesność bo kasę trzeba było widać, a podstawowych usług nie potraficie zapewnić.

Bastek0002.11.2015 14:47

Szkoda ze powrócili , powinno się natychmiastowo wystąpić z tego , drogiego Związku jakim jest MZK bo , są za drogie bilety , a my domagamy się Komunikacji za 0 zł , i to jak najszybciej !

do q z dnia 02 11 2015 o godz 12:53

Zgadzam się bilet Normalny u kierowcy jest po 4 zł i 20 gr
A bilet Ulgowy u Kierowcy jest po 2 zł i 10 gr
Najbardziej , to kupić w prawie w każdym Kiosku Ruchu , e bilet okresowy lub , ostatecznie wyrobić , e bilet imienny z zdjęciem , taniej będzie się opłacać
Najbardziej to zaskoczeni będą osoby w linii E-3
Które będą z Jastrzębia Zdrój jechać aż do Rybnika i z powrotem i będą chcieli zakupić biletu u kierowcy i tak owszem zakupią go ale już w następujących cenach
Bilet Normalny - 8 zł i 40 gr A bilet Ulgowy - 4 zł i 20 gr
A na trasie Jastrzębie Zdrój - Wodzisław Śląski i Wodzisław Śląski - Rybnik i odwrotnie to zapłacą za biletu u kierowcy następująco :
Bilet Normalny - 4 zł i 20 A bilet Ulgowy 2 zł i 10 gr
Czyli wychodzi na to ze na Lini E-3 opłaca się korzystać z e biletu , wychodzi taniej

do hm? z dnia 2 11 2015 o godz 13:13

Mają być ale termin wprowadzenia Komunikacji darmowej uległ przesunięciu do 2017 roku
Za to możecie podziękować Radnym z PIS - ze przez nich nie będziemy mieli komunikacji darmowej od stycznia 2016 roku Ale spokojnie zapamiętamy to i w 2018 roku już na takich Radnych co robią na złość , Mieszkancom to na nich już nie zagłosujemy w wyborach 2018 roku !!

hm?02.11.2015 13:13

To kiedy te darmowe przejazdy pani prezidą?

q02.11.2015 12:53

4,20 normalny u kierowcy...