Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
3 listopada 2015

Cięcia w JSW. Zarobki dyrektorów o 20% mniejsze

Cięcia w JSW. Zarobki dyrektorów o 20% mniejsze
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

O 20% mniejsze zarobki mają mieć m.in. dyrektorzy biur zarządu JSW, a także dyrektorzy kopalń. Zmniejszy się również flota pojazdów, jakie do dyspozycji będzie mieć spółka.

Spółka wprowadza kolejne oszczędności. Po obcięciu dyrektorom i zarządowi 10-procent pensji, a także ograniczeniu wielu przywilejów dla pracowników, przyszedł czas na jeszcze większe cięcia. A te dotyczą dyrektorów kopalń, dyrektorów technicznych, dyrektorów ekonomicznych, dyrektora ZLM i jego zastępców, dyrektora CUW i jego zastępcy oraz dyrektorów biur w Biurze Zarządu JSW. Ich zarobki będą mniejsze o 20%. Taki stan utrzyma się co najmniej do roku 2018.

Kolejną oszczędnością będzie zmniejszenie floty pojazdów, które do dyspozycji miała Jastrzębska Spółka Węglowa. Już wcześniej ograniczono ilość samochodów służbowych w kopalniach oraz spółkach Grupy JSW. Teraz kolejna część pojazdów zostanie zbyta.

- Zgodnie z decyzją szefostwa spółki, samochody służbowe będą do stałej dyspozycji wyłącznie członków zarządu. Jedynie dwa pojazdy zostaną do ogólnej dyspozycji pracowników Biura Zarządu - informuje JSW.

Takie oszczędności mogą przynieść spółce nawet 0,5 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Ryl04.11.2015 22:06

Dyrektorzy na pewno odczują zmniejszoną pensje o 20%, kiedy miesięczna ich gaża to roczny zarobek górnika.

Do młody04.11.2015 22:03

Kto teraz odrabia wojsko? Już nie ma wojska z branki. Już go nie trzeba odrabiać. Każdy kto se dostanie do wojska jest zadowolony bo jest to praca zawodowa.
Gdzie ty żyjesz młody w przeszłości? Więcej myśl a mniej pisz. Wtedy nie będą się z ciebie śmiali.

józek04.11.2015 9:55

Młody masz moje pełne poparcie. osobiście mam do odrobienia jeszcze 5-miesięcy chorobowego jak by mi to odpuścili to odchodzę na emeryturę .

namiestnik04.11.2015 9:05

a po nowym roku obniżka pensji pracowników fizycznych , tak tak przykład idzie z góry :)

jaś04.11.2015 7:02

Zlikwidować wszystkie firemki, które ciągną kasę ze spółki. Tam pseudo-dyrektorzy - emeryci z dozoru zarabiają krocie wykorzystując młodych za głodową pensję do niewolniczej pracy. Przyjąć czekających w SIG-u na pracę na nowych, godnych warunkach i zaraz pieniądze się znajdą!

Dużogorszy 03.11.2015 22:04

Lebry leżeli na planowanych L4, a teraz im to zaliczyć. Chore.

leef03.11.2015 19:17

@młody ale chory pomysł. Jasne, przenieśmy koszt tych wszystkich lebrów z L4 ze spółki na ZUS. Super pomysł.

Pokaż wszystkie opinie (12)