Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
4 listopada 2015

Dalej poszukują kandydata na prezesa

Dalej poszukują kandydata na prezesa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węgla nadal szuka nowego prezesa. Niedawno, po raz drugi, ogłoszony został konkurs na to stanowisko. Teraz tę funkcję tymczasowo pełni Józef Myrczek, przewodniczący rady nadzorczej JSW.

Pod koniec października odbyły się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na prezesa i wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Napłynęła tylko jedna kandydatura, która jednak nie spełniała oczekiwać władz JSW i została odrzucona.

Po raz drugi rozpisany został konkurs na prezesa JSW. Kandydaci muszą posiadać m.in. 10-letnie doświadczenie zawodowe, znajomość angielskiego, a także muszą być odporni na stres i posiadać umiejętność prowadzenia dialogu społecznego.

Przypomnijmy, że na początku września rezygnację z funkcji prezesa JSW złożył Edward Szlęk. Decyzja podyktowana była stanem zdrowia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Bodzio Z.12.11.2015 9:40

Zatrudnić Krzysztofa Rutkowskiego. On go szybko znajdzie.

Jerzy K.06.11.2015 21:26

nikt nie chce być prezesem po Zagórowskim, bo ten narobił tyle "stolca", ze nikt już tego nie ogarnie. Zobaczcie co się stało z jego następcami, nikt tego nie wytrzymał.

Tpw05.11.2015 21:28

Ludzie w całym państwie dzieje sie to samo! Najpierw państwowe spolki obsadzane pocitkami, wymyślane cora tompedalst stanowiska dla rodzinki, ile trzeba nu nakopać węgla by utrzymać tylu nieefektywnych pracownikow! Zarabiają kolosy, ale bez odpowiedzialności! Za sytuacje finansowa spolki winny zarząd! I koniec tylu dyrektorów, rządzących, kazdy chce rządzić! Wymyślają stanowiska, dozoru ponad plan, a wiecznie ludzia kit wciskają. Rząd w porozumieniu z ZZ wylicza spolki państwie! Czy PO, czy PiS wszyscy kradną! A nam
Mydła oczy!

Mieszkaniec05.11.2015 14:00

do @ktoś ze spółki
Nalepiej szukać błędów u kogoś. To był jedyny jak dotąd prezes, który nie poddawał się terrorowi ZZ i ich nieświadomych górników. Związkowcy myśleli, że my krzywdę zrobią jak odejdzie. Nic bardziej mylnego, jako prezes, który stawiał się ZZ nabił sobie punktów u potencjalnych nowych pracodawców. Odszedł w najlepszym dla siebie momencie, bo teraz będzie mógł śmiało powiedzieć, że JSW zaczęła wychodzić na prostą, ale ZZ nie pozwoliły mu dokończyć naprawy spółki. A do tego wszystkiego prezydent powołał go do Rady Dialogu Społecznego. To teraz wyobraź sobie, że prokuratura się do niego dobierze i pokaże, że prezydent nie widział kogo wybierał ;).
Czekam tylko na to jak Pis razem z ZZ przekonają górników, żeby nie strajkowali, jak sytuacja w JSW będzie się pogarszać, a będzie.
Pozdrawiam

SJZ6804.11.2015 19:31

@ktoś ze spółki-
No patrz. Co ja się nakombinowałem, co on(J.Z.), tymi bagażówkami wywoził z JSW?.

ktoś ze spółki04.11.2015 17:30

Drodzy Rodacy! nie ma takiego głupiego, który by wziął to "wielkie bagno" jakiego narobił Zagórowski. Dotychczasowi jego zastępcy, po wnikliwych analizach dokumentów spierniczali, gdzie pieprz rośnie. Z niecierpliwością społeczeństwo teraz czeka na ruch prokuratury w związku z wyprowadzeniem przez Zagórowskiego 10 miliardów ze spółki.

Gość04.11.2015 14:38

Zagórowski wróć!!! Ratuj!!!

Pokaż wszystkie opinie (8)