Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
5 listopada 2015

Jastrzębianin z nagrodą dla twórców kultury

Jastrzębianin z nagrodą dla twórców kultury
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Przemysław Strączek, gitarzysta jazzowy, kompozytor i pedagog z Jastrzębia-Zdroju otrzymał nagrodę artystyczną Marszałka Województwa Śląskiego. Nagroda honoruje osoby o najbardziej wartościowych dokonaniach artystycznych.

Nagrodę artystyczną w tym roku przyznano trzem osobom - Romanowi Kalarusowi (artysta plastyk), Ryszardowi Sypniewskiemu (aktor teatru lalek) oraz Przemysławowi Strączkowi. Jastrzębianin jest uznanym muzykiem jazzowym, kompozytorem, aranżerem i pedagogiem. Na co dzień prowadzi własną szkołę muzyczną. Gitarzysta oprócz licznych wyróżnień był m.in. finalista ogólnoświatowego konkursu solowego w ramach Thailand International Jazz Conference 2011. Na swoim koncie ma również współpracę z wieloma znanymi muzykami z Polski i zagranicy.

6 listopada w Hotelu Dąbrówka o godzinie 20:00 odbędzie się koncert Zaduszki Jazzowe, podczas którego wystąpił m.in. Strączek Quartet. Bilety po 20 złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębskie święto jazzu trwa Jastrzębskie święto jazzu trwa

Już niedługo zabrzmi JAZZtrzębie Już niedługo zabrzmi JAZZtrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Mieszkaniec06.11.2015 18:31

Brawo, brawo, brawo !

znawca_tematu06.11.2015 17:36

Przemysław is good. Funky Jazz good.

hej06.11.2015 9:09

Pozdrowienia, Bąku.