Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
6 listopada 2015

Powstaną nowe boiska. Na Bogoczowcu i w Moszczenicy

Powstaną nowe boiska. Na Bogoczowcu i w Moszczenicy
fot. Kamil Kordela / UM Jastrzębie

Niedługo powstaną dwa nowe boiska - przy Szkole Podstawowej nr 16 w Moszczenicy oraz na osiedlu Bogoczowiec. Przy tym pierwszym już trwają prace, drugie ma być ukończone pod koniec kwietnia przyszłego roku.

Przy SP nr 16 prowadzone są już prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego i skoczni do skoku w dal. Będzie to boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki o wymiarach 44x28m. Oprócz boiska przewidziano m.in. budowę chodników, ogrodzenia terenu, oświetlenia, piłkochwytów, zabudowę elementów małej architektury oraz dostawę i montaż wyposażenia sportowego boisk. Przy okazji wyremontowany będzie parking oraz chodnik.

- Prace mają się zakończyć w połowie stycznia 2016 roku, a ich koszt to prawie 1,4 mln zł, z czego ponad 237 tys. zł miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej - informuje Urząd Miasta.

Nowego boiska doczekają się też mieszkańcy osiedla Bogoczowiec. Obiekt o wymiarach 44x28m będzie miał nawierzchnię ze sztucznej trawy do gry w piłkę. Obok powstanie minisiłownia. Prace pochłoną 890 tys. zł. Obiekt ma być gotowy pod koniec kwietnia 2016 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odwołano prezesa w spółce górniczej Odwołano prezesa w spółce górniczej

Co z muzeum postindustrialnym w byłej łaźni? Co z muzeum postindustrialnym w byłej łaźni?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
do polgks09.11.2015 14:46

A poco sala Popatrz na projekt rozbudowy sali mostiru i na wpisy że tam mają ciasno.

q08.11.2015 10:25

Kupie tanio ogrodzenie boiska, z dowozem na Zofiówkę.

art08.11.2015 2:40

pieniądze wydać łatwo a trzeba oddać "UNI" nie wspominając o obietnicach wyborczych tej Kobiety

rolnik07.11.2015 8:42

No i fajnie.

eeee06.11.2015 18:12

do mieszkaniec oś VI: dyrektorka ZS1 zawalczyła o boiska i jak skończyło się to? Ano pani Anna Hetman nie przedłużyła jej pracy na tym stanowisku, tylko posadziła kolegę. Także nie warto się starać.

polgks06.11.2015 15:15

A SP Nr 17 to kiedy???? Tam nawet nie ma sali gimnastycznej Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!!!!!!!!!!!!

Moszczeniok06.11.2015 14:53

Nie może być, SP16 po tylu latach doczekać się czegoś fajnego.

Pokaż wszystkie opinie (9)