Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
6 listopada 2015

Powstaną nowe boiska. Na Bogoczowcu i w Moszczenicy

Powstaną nowe boiska. Na Bogoczowcu i w Moszczenicy
fot. Kamil Kordela / UM Jastrzębie

Niedługo powstaną dwa nowe boiska - przy Szkole Podstawowej nr 16 w Moszczenicy oraz na osiedlu Bogoczowiec. Przy tym pierwszym już trwają prace, drugie ma być ukończone pod koniec kwietnia przyszłego roku.

Przy SP nr 16 prowadzone są już prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego i skoczni do skoku w dal. Będzie to boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki o wymiarach 44x28m. Oprócz boiska przewidziano m.in. budowę chodników, ogrodzenia terenu, oświetlenia, piłkochwytów, zabudowę elementów małej architektury oraz dostawę i montaż wyposażenia sportowego boisk. Przy okazji wyremontowany będzie parking oraz chodnik.

- Prace mają się zakończyć w połowie stycznia 2016 roku, a ich koszt to prawie 1,4 mln zł, z czego ponad 237 tys. zł miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej - informuje Urząd Miasta.

Nowego boiska doczekają się też mieszkańcy osiedla Bogoczowiec. Obiekt o wymiarach 44x28m będzie miał nawierzchnię ze sztucznej trawy do gry w piłkę. Obok powstanie minisiłownia. Prace pochłoną 890 tys. zł. Obiekt ma być gotowy pod koniec kwietnia 2016 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej

Kto pozyskał pieniądze na "boisko Glika"? Kontrowersyjny Billboard Kto pozyskał pieniądze na "boisko Glika"? Kontrowersyjny Billboard

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
do polgks09.11.2015 14:46

A poco sala Popatrz na projekt rozbudowy sali mostiru i na wpisy że tam mają ciasno.

q08.11.2015 10:25

Kupie tanio ogrodzenie boiska, z dowozem na Zofiówkę.

art08.11.2015 2:40

pieniądze wydać łatwo a trzeba oddać "UNI" nie wspominając o obietnicach wyborczych tej Kobiety

rolnik07.11.2015 8:42

No i fajnie.

eeee06.11.2015 18:12

do mieszkaniec oś VI: dyrektorka ZS1 zawalczyła o boiska i jak skończyło się to? Ano pani Anna Hetman nie przedłużyła jej pracy na tym stanowisku, tylko posadziła kolegę. Także nie warto się starać.

polgks06.11.2015 15:15

A SP Nr 17 to kiedy???? Tam nawet nie ma sali gimnastycznej Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!!!!!!!!!!!!

Moszczeniok06.11.2015 14:53

Nie może być, SP16 po tylu latach doczekać się czegoś fajnego.

Pokaż wszystkie opinie (9)