Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
12 listopada 2015

Będzie więcej kamer. "Pojawią się we wrażliwych punktach"

Będzie więcej kamer. "Pojawią się we wrażliwych punktach"
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Trwa rozbudowa i modernizacja monitoringu miejskiego. Kamery pojawią się w nowych miejscach, a stare urządzenia zostaną wymienione na nowe. Koszt rozbudowy sieci monitoringu to ponad 1,2 mln zł.

Monitoringiem zostanie objętych 17 lokalizacji. Kamery mają pojawić się w najbardziej wrażliwych punktach w mieście. W ich wskazaniu pomoże straż miejska. Cała sieć urządzeń zostanie oparta o szerokopasmową sieć internetową.

- Dzięki kamerom systemu monitoringu ujawniane są wszystkie te zdarzenia, które zostały zarejestrowane przez urządzenie. 11 lat funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego w Jastrzębiu-Zdroju pozwala stwierdzić, że rozwiązanie to w znacznym stopniu przyczyniło się do skutecznego eliminowania przypadków naruszeń obowiązujących norm prawnych - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Stały monitoring obciążeń statycznych na dachach gwarancją bezpieczeństwa Stały monitoring obciążeń statycznych na dachach gwarancją bezpieczeństwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Jumper30.03.2016 20:11

Obecne kamery są starego typu czarno białe z marnym zoomem i jakością obrazu. To co się dziwić że nic nie zauważają ?

Gość13.02.2016 9:01

Na słupie kamerka, a obok poprzewracane kosze i nikt nie interweniował.

SJZ6824.11.2015 18:31

@zołza z zofiówki- nie panikuj.
http://jastrzebieonline.pl/news,7639,jastrzebianki-potrafia-sie-bronic.html 

Domator16.11.2015 19:04

Więcej kamer? Proponuje zwiększenie informacji o przestępstwach i wykroczeniach którym zapobiegają dzielni strażnicy miejscy. Jestem za ich likwidacją, bo jak widać nie robią nic, lub niewiele. Inaczej by się chwalili. A czym tu się chwalić.

zołza z zofiówki16.11.2015 8:34

Może tak SM zainteresuje się okolicą restauracji,,Czarny rycerz,,po godzinie 22.Gdy kobiety wracają z pracyz II zmiany są narażone na przykre spotkania z menelami na przystankach.Od pół roku żadnych patroli w tej okolicy,boją się czy,, cóś,,XD

obywatel14.11.2015 22:15

Opis typowego pracownika SM za mądryn a ciecia a za głupi na policjanta, też chciałbym brać taką kasę za nie robienie niczego. Auta w wielu miejscach parkowane na zakazach, na miejscach dla inwalidów, na chodnikach, na wjazdach\wyjazdach; ludzie włażący na ulice gdzie popadnie bo nie chce się podejść do przejścia dla pieszych a pracownicy SM nic nie robią bo po co robić cokolwiek.

Mieszkaniec 33314.11.2015 20:28

Chciałbym aby informowano nas co tydzień, co robiła SM. Jeśli nie będziemy wiedzieć, zaczniemy działać za rozwiązaniem tego niepotrzebnego obciążenia firnansowego wszystkich mieszkańców. SM musi pracować dla nas a nie bawić się w zabawę nieznaną.
Pani Prezydent, proszę o sprawdzenie co robi SM i zlecenie komendantowi informowanie na łatwo dostępnych miejskich forach, co zrobii i co mają w planie. Nie muszą podawać adresów, numerów telefonów i nazwisk. Ale muszą wykazywać się skutecznym działaniem.

Pokaż wszystkie opinie (13)