Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
12 listopada 2015

Będzie więcej kamer. "Pojawią się we wrażliwych punktach"

Będzie więcej kamer. "Pojawią się we wrażliwych punktach"
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Trwa rozbudowa i modernizacja monitoringu miejskiego. Kamery pojawią się w nowych miejscach, a stare urządzenia zostaną wymienione na nowe. Koszt rozbudowy sieci monitoringu to ponad 1,2 mln zł.

Monitoringiem zostanie objętych 17 lokalizacji. Kamery mają pojawić się w najbardziej wrażliwych punktach w mieście. W ich wskazaniu pomoże straż miejska. Cała sieć urządzeń zostanie oparta o szerokopasmową sieć internetową.

- Dzięki kamerom systemu monitoringu ujawniane są wszystkie te zdarzenia, które zostały zarejestrowane przez urządzenie. 11 lat funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego w Jastrzębiu-Zdroju pozwala stwierdzić, że rozwiązanie to w znacznym stopniu przyczyniło się do skutecznego eliminowania przypadków naruszeń obowiązujących norm prawnych - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażnicy więzienni i straż miejska pomagają ludziom Strażnicy więzienni i straż miejska pomagają ludziom

Dzisiaj znakowanie rowerów! Dzisiaj znakowanie rowerów!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Jumper30.03.2016 20:11

Obecne kamery są starego typu czarno białe z marnym zoomem i jakością obrazu. To co się dziwić że nic nie zauważają ?

Gość13.02.2016 9:01

Na słupie kamerka, a obok poprzewracane kosze i nikt nie interweniował.

SJZ6824.11.2015 18:31

@zołza z zofiówki- nie panikuj.
http://jastrzebieonline.pl/news,7639,jastrzebianki-potrafia-sie-bronic.html 

Domator16.11.2015 19:04

Więcej kamer? Proponuje zwiększenie informacji o przestępstwach i wykroczeniach którym zapobiegają dzielni strażnicy miejscy. Jestem za ich likwidacją, bo jak widać nie robią nic, lub niewiele. Inaczej by się chwalili. A czym tu się chwalić.

zołza z zofiówki16.11.2015 8:34

Może tak SM zainteresuje się okolicą restauracji,,Czarny rycerz,,po godzinie 22.Gdy kobiety wracają z pracyz II zmiany są narażone na przykre spotkania z menelami na przystankach.Od pół roku żadnych patroli w tej okolicy,boją się czy,, cóś,,XD

obywatel14.11.2015 22:15

Opis typowego pracownika SM za mądryn a ciecia a za głupi na policjanta, też chciałbym brać taką kasę za nie robienie niczego. Auta w wielu miejscach parkowane na zakazach, na miejscach dla inwalidów, na chodnikach, na wjazdach\wyjazdach; ludzie włażący na ulice gdzie popadnie bo nie chce się podejść do przejścia dla pieszych a pracownicy SM nic nie robią bo po co robić cokolwiek.

Mieszkaniec 33314.11.2015 20:28

Chciałbym aby informowano nas co tydzień, co robiła SM. Jeśli nie będziemy wiedzieć, zaczniemy działać za rozwiązaniem tego niepotrzebnego obciążenia firnansowego wszystkich mieszkańców. SM musi pracować dla nas a nie bawić się w zabawę nieznaną.
Pani Prezydent, proszę o sprawdzenie co robi SM i zlecenie komendantowi informowanie na łatwo dostępnych miejskich forach, co zrobii i co mają w planie. Nie muszą podawać adresów, numerów telefonów i nazwisk. Ale muszą wykazywać się skutecznym działaniem.

Pokaż wszystkie opinie (13)