Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
13 listopada 2015

Solanka nabrała kształtów. Kiedy będzie otwarta?

Solanka nabrała kształtów. Kiedy będzie otwarta?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Prace przy budowie inhalatorium solankowego w Parku Zdrojowym już powoli się kończą. Obiekt przypomina już ten znany mieszkańcom z wizualizacji. Prace wrą, bo budowlańcy chcą ukończyć solankę w terminie.

Przypomnijmy, że obiekt miał być gotowy już w połowie tego roku. Prace jednak się wydłużyły i przesunięto termin, ze względu na konieczność zamówienia dodatkowych elementów.

Jak mówił wiceprezydent Ryszard Rakoczy, ukończenie prac planowane jest do końca listopada. Zanim jednak obiekt będzie dostępny dla mieszkańców, konieczne będzie sprawdzenie go pod każdym kątem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z solanki będzie można skorzystać już na początku grudnia. Inhalatorium ma być dostępne dla wszystkich za darmo.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Tężnia na OWN-ie kończy działalność  Tężnia na OWN-ie kończy działalność

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
hej15.11.2015 21:24

Janecki z tym zwlekał, upierał się, że to powinien jakiś inwestor z księżyca zbudować za swoje, ale w końcu zmądrzał i zrobił. Ciekawe co po sobie zostawi obecna prezydent\>?

Domator15.11.2015 13:53

Czy to jest dobry pomysł okaże się za jakiś czas. Czy pieniądze włożone w tą inwestycję się zwrócą za jakiś czas? Choćby przez zadowolenie nas wszystkich i kolejny, dobry sposób na wypoczynek. Mnie pomysł się podoba.

@ adam15.11.2015 13:50

Załóż się z sobą, wtedy na pewno wygrasz bez względu na to czy zdąża z terminem, czy nie.

Gość15.11.2015 8:45

Remont na wiosnę?

do mieszkaniec15.11.2015 8:11

PS solankę z Zabłocia mozna kupić w niektórych sklepach, wlać trochę do wanny i samemu sobie zrobić inhalatorium

do mieszkaniec15.11.2015 8:07

tak, tak, turyści... Takie inhalatoria w różnej formie już działają - w Dębowcu, w Gorzycach, Radlinie, Strumieniu, Ustroniu, ma być też w Pawłowicach, także to inhalatorium jastrzębskie żadną jakąś sensacją turystyczną nie będzie. Ale przyda sie mieszkańcom miasta, tym, którzy mają problemy z drogami oddechowymi.

Do Wyborca14.11.2015 20:21

Już jesteś na liście płacących za wstęp. Co miesiąc będziesz płacił bo sam tego chcesz. Niewiele. 30 zł misięcznie. Złotówka na dzień.

Pokaż wszystkie opinie (12)