Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 listopada 2015

Na Katowickiej grasuje podpalacz ulotek?

Na Katowickiej grasuje podpalacz ulotek?Zdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

15 listopada w bloku na ulicy Katowickiej dwukrotnie dochodziło do niewielkiego pożaru. Paliły się pozostawione na klatce ulotki. Przyczyna? Najprawdopodobniej podpalacz.

W minioną niedzielę przed godziną 11:00 strażacy zostali wezwani na ulicę Katowicką. Na klatce schodowej paliły się ulotki. Pożar został ugaszony, a zadymiona klatka schodowa przewietrzona.

Tego samego dnia, około godziny 16:50 strażacy ponownie musieli interweniować na ulicy Katowickiej. Tym razem w innej klatce tego samego bloku.

- Najprawdopodobniej ktoś podpalał te ulotki - mówi Mirosław Juraszczyk z jastrzębskiej straży pożarnej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Tak20.11.2015 12:05

Za podgrzewane pustostany w pawilonach handlowych płacą właściciele a nie my. Spółdzielnie przykręcają kaloryfery na korytarzach. Dlaczego mieli by podgrzewać pustostany. Jeśli w środku temperatura jest powyżej zera to jest w porządku. Innym problemem jest zlikwidowanie liczników na kaloryferach w mieszkaniach i rozliczanie całego bloku sumarycznie a nie zgodnie z faktycznym użyciem ciepła. Ale to jest przestępstwo i prezes spółdzielni może za to odpowiedzieć przed sądem. Bo jest to zgoda na kradzież.

hej19.11.2015 10:02

chodziło o pustostany nie w mieszkaniach, w pawilonach handlowych należących do spółdzielni, które to wymyślają tak wysokie czynsze, że najemcy albo się przeprowadzają albo bankrutują, a potem stoją przez wieeeele lat, puste, ogrzewane pomieszczenia. Chociażby na katowickiej, w centrum miasta, mamy ze 4 takie puste lokale, które mogłyby przynosić dochód GSM, pod warunkiem, że ceny najmu nie byłyby z księżyca.

Tak18.11.2015 8:07

Proszę o dowody na ogrzewanie pustostanów. Kaloryfery w mieszkaniach mają działające zawory i każdy pustostan ma je zakręcone. Ogrzewana jest tylko rura przechodzącą pionowo przez łazienkę. Wymyślanie nieprawdy jest objawem chorobowym i należy to leczyć.

do hej 16.11.2015 20:36

Ogrzewanie pustostanów to swoisty majstersztyk. Płacą za nie pozostali najemcy. Tak, tak, ogrzewanie ryczałtowe (grzejniki bez podzielników) opłacają najemcy.

Turystyczna16.11.2015 20:19

Zgadzam sie z tym co napisal ktos z wielkopolskiej. Te nasze bloki to bomba z opoznionym detonatorem, żadneego przestrzegania przepisów p.poż. Wolna amerykanka. A jak bedzie tragedia, to beda dopiero szukac co, kto i czym zawinil. Bo to Polska właśnie.

Domator16.11.2015 19:07

Podpalenie ulotek należy potraktować jako sprowadzenie ogromnego niebezpieczeństwa na mieszkańców. Ktokolwiek coś wie powinien zgłosić to na policję. Nie ma co czekać na poważny pożar. Z innych bloków też można obserwować klatki.

Wielkopolska16.11.2015 18:48

Ataki terrorystyczne raczej nam nie zagrażają, ale już się zaczynają szkolenia i akcje, bo mają prikaz się wykazać.
Natomiast to, co jest naszym bezpośrednim i codziennym zagrożeniem, wszyscy mają gdzieś i bagatelizują sprawę.
Mieszkamy w blokowiskach, w blokach kilkunastokondygnacyjnych. A gdzie są przepisy p.poż.? Nie wspomnę o tych stertach papieru, które są co jakiś czas podpalane przez idiotów. W takich molochach może szybko dojść do paniki przez duże zadymienie i groźbę wybuchu gazu. Ale nadal nic się nie robi w tym kierunku. Do czasu...
A gdzie są jakieś przepisy odnośnie przechowywania i przetrzymywania swoich gratów na klatkach schodowych, utrudniających możliwość ewakuacji? Ludziska (delikatnie ich nazywając) przetrzymują na klatkach rowery, buciory, meble i śmieci (zanim ich nie wywalą po 2 dniach). Ludziska to robią, bo nikt im tego nie zakazuje i myślą, że tak może być. Też do czasu...
Gdzie są bezpośrednio odpowiedzialni za bezpieczeństwo mieszkańców? Co robią Spółdzielnie Mieszkaniowe, oprócz wysyłania śmiesznych kominiarzy do przeglądów wentylacji i kasowania "przy okazji 5 zł" za kalendarze?
Wszystko do czasu...

Pokaż wszystkie opinie (9)