Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
16 listopada 2015

Ul. Witczaka będzie gotowa pod koniec 2016 roku

Ul. Witczaka będzie gotowa pod koniec 2016 roku
fot. Kamil Kordela / UM Jastrzębie

Trwają roboty związane z budową nowego szlaku drogi na ulicy Witczaka. Budowa rozpoczęła się na początku października i potrwa rok. Jastrzębianie nową drogą będą mogli pojechać dopiero w październiku 2016 roku.

Robotnicy wykonali już dużą część prac m.in. przebudowę kabli średniego napięcia, teletechniki, wodociągu oraz budowę kanalizacji deszczowej. Istniejąca część drogi ma zostać przebudowana i poszerzona, a nowy szlak będzie budowany całkowicie od nowa. Dlatego prace potrwają tak długo, bo aż do października 2016 roku.

- W związku z przebudową został zamknięty dla ruchu około 250 m odcinek ulicy w rejonie kąpieliska Zdrój. Dojazd do basenu możliwy jest od ulicy Wodzisławskiej - informuje Urząd Miasta.

Przebudowa związana jest z planami budowy rynku. Kilka lat temu taki właśnie plan uchwaliły władze miasta. Domyślnie rynek miał zostać wybudowany na miejscu prowizorycznego parkingu przy Parku Zdrojowym - dokładnie w tym miejscu, gdzie przebiega teraz ulica Witczaka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
hej16.11.2015 18:31

ano tak, za mieszkanie w pobliżu przyszłego centrum płaciło się więcej, ale przyszłego centrum nie ma, za to mamy "rynek", czyli nowy blok w Zdroju.

SJZ6816.11.2015 17:26

(Przebudowa związana jest z planami budowy rynku)-
Rynek w Zdroju, a pozostała część miasta zostanie zaorana.
Debil który się uparł z tym rynkiem w Zdroju, powinien być przymusowo leczony!.
Sęk w tym, że nie wiadomo"co mu leczyć"!
Przypominam że(chyba) od połowy lat 70tych, ludzie do czynszu mieli doliczany dodatek za mieszkanie w centrum!. Gdzie ono się pytam!.