Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-1°
16 listopada 2015

Ul. Witczaka będzie gotowa pod koniec 2016 roku

Ul. Witczaka będzie gotowa pod koniec 2016 roku
fot. Kamil Kordela / UM Jastrzębie

Trwają roboty związane z budową nowego szlaku drogi na ulicy Witczaka. Budowa rozpoczęła się na początku października i potrwa rok. Jastrzębianie nową drogą będą mogli pojechać dopiero w październiku 2016 roku.

Robotnicy wykonali już dużą część prac m.in. przebudowę kabli średniego napięcia, teletechniki, wodociągu oraz budowę kanalizacji deszczowej. Istniejąca część drogi ma zostać przebudowana i poszerzona, a nowy szlak będzie budowany całkowicie od nowa. Dlatego prace potrwają tak długo, bo aż do października 2016 roku.

- W związku z przebudową został zamknięty dla ruchu około 250 m odcinek ulicy w rejonie kąpieliska Zdrój. Dojazd do basenu możliwy jest od ulicy Wodzisławskiej - informuje Urząd Miasta.

Przebudowa związana jest z planami budowy rynku. Kilka lat temu taki właśnie plan uchwaliły władze miasta. Domyślnie rynek miał zostać wybudowany na miejscu prowizorycznego parkingu przy Parku Zdrojowym - dokładnie w tym miejscu, gdzie przebiega teraz ulica Witczaka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
hej16.11.2015 18:31

ano tak, za mieszkanie w pobliżu przyszłego centrum płaciło się więcej, ale przyszłego centrum nie ma, za to mamy "rynek", czyli nowy blok w Zdroju.

SJZ6816.11.2015 17:26

(Przebudowa związana jest z planami budowy rynku)-
Rynek w Zdroju, a pozostała część miasta zostanie zaorana.
Debil który się uparł z tym rynkiem w Zdroju, powinien być przymusowo leczony!.
Sęk w tym, że nie wiadomo"co mu leczyć"!
Przypominam że(chyba) od połowy lat 70tych, ludzie do czynszu mieli doliczany dodatek za mieszkanie w centrum!. Gdzie ono się pytam!.