Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
19 listopada 2015

Miasto będzie musiało oddać 4,5 mln zł

Miasto będzie musiało oddać 4,5 mln zł
fot. Robert Sitek

Aż 4,5 mln zł musi zwrócić Jastrzębie-Zdrój z powodu źle naliczonej subwencji oświatowej. To wynik działań Urzędu Kontroli Skarbowej, który wykrył nieprawidłowości w tym zakresie w latach 2011 i 2012.

Sprawa dotyczy naliczania subwencji za uczniów o stwierdzonym stopniu niepełnosprawności. Szkoły w jakich stwierdzono nieprawidłowości to szkoły specjalne, szkoły z klasami integracyjnymi oraz szkoły z klasami sportowymi.

Jastrzębie-Zdrój nie jest tu wyjątkiem. Wyniki kontroli wskazały nieprawidłowości w tym zakresie w placówkach w całej Polsce.

- Nie można tu mówić u winie konkretnej osoby. Jest to raczej wina niespójnego prawa i systemu - mówi prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum

Magistrat chce kupić  budynek dla PUP Magistrat chce kupić budynek dla PUP

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
mieszkaniec20.11.2015 16:04

Jakie niespójne prawo. Wystarczy przejrzeć protokół z kontroli UKS, który jest zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Zespół Szkół nr 10 (też specjalna), w którym dyrektorowała pani prezydent jest też przejrzyście opisany. Ile kasy z powodu jej bałaganu jest do zwrotu? Kolejne kontrole za rok, 2013, 2014 i 2015 też przyniosą konieczność zwrotu kolejnych kilku milionów. Dlaczego pani prezydent nie wskaże z nazwiska i imienia pracowników magistratu winnych tego bałaganu? Dlaczego nie wyciągnie konsekwencji w stosunku do wszystkich winnych. Prezydent zawsze tak mówi, nawet gdy Wojewoda Śląski unieważnia jej buble prawne w postaci uchwał rady miasta, które przedkłada radzie miasta do przegłosowania. Do wszystkich wpadek i fuszerek te same uzasadnienia. Podatnicy nie mogą płacić za nieudolność urzędników. Co zrobiła żeby ludzie pracowali lepiej i przestrzegali przepisy prawa. Protokół z kontroli UKS podpisała 28 MAJA 2015, CZYLI PÓŁ ROKU TEMU? Dlaczego tak późno dowiadują się podatnicy???

prawnik20.11.2015 12:20

Sprawę powinna zbadać prokuratura,
czy to nie jest wyłudzenie?

Gość20.11.2015 9:19

Do ABC tak sobie myślę że mieszkasz na ruptawie

zenek20.11.2015 7:42

a gdzie skarbnik? znowu na miejskiej wycieczce?

hej19.11.2015 22:32

warszawka czyli sojusznik ostatniego bastionu gorolstwa na Śląsku, kasy POtrzebuje

do jastrzębianka19.11.2015 20:28

Hahaha ale ci ktos głupot nagadał. Jaką firmę ma Pani prezydent? Przecież pełniąc taką funkcję nie moze mieć firmy.

chłopski rozum19.11.2015 18:50

4,5 mln w piz... i nie ma sprawy?" Niespójność prawo i systemu" daje możliwość robienia wałów na 4,5 mln? A od czego jest obsługa prawna UM? Tylko od inkasowania wynagrodzenia za nicnierobienie? Podobno nieznajomość prawa szkodzi...? Tylko komu?

Pokaż wszystkie opinie (17)