Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 listopada 2015

Miasto będzie musiało oddać 4,5 mln zł

Miasto będzie musiało oddać 4,5 mln zł
fot. Robert Sitek

Aż 4,5 mln zł musi zwrócić Jastrzębie-Zdrój z powodu źle naliczonej subwencji oświatowej. To wynik działań Urzędu Kontroli Skarbowej, który wykrył nieprawidłowości w tym zakresie w latach 2011 i 2012.

Sprawa dotyczy naliczania subwencji za uczniów o stwierdzonym stopniu niepełnosprawności. Szkoły w jakich stwierdzono nieprawidłowości to szkoły specjalne, szkoły z klasami integracyjnymi oraz szkoły z klasami sportowymi.

Jastrzębie-Zdrój nie jest tu wyjątkiem. Wyniki kontroli wskazały nieprawidłowości w tym zakresie w placówkach w całej Polsce.

- Nie można tu mówić u winie konkretnej osoby. Jest to raczej wina niespójnego prawa i systemu - mówi prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Magistrat rozdaje kalendarze Magistrat rozdaje kalendarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
mieszkaniec20.11.2015 16:04

Jakie niespójne prawo. Wystarczy przejrzeć protokół z kontroli UKS, który jest zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Zespół Szkół nr 10 (też specjalna), w którym dyrektorowała pani prezydent jest też przejrzyście opisany. Ile kasy z powodu jej bałaganu jest do zwrotu? Kolejne kontrole za rok, 2013, 2014 i 2015 też przyniosą konieczność zwrotu kolejnych kilku milionów. Dlaczego pani prezydent nie wskaże z nazwiska i imienia pracowników magistratu winnych tego bałaganu? Dlaczego nie wyciągnie konsekwencji w stosunku do wszystkich winnych. Prezydent zawsze tak mówi, nawet gdy Wojewoda Śląski unieważnia jej buble prawne w postaci uchwał rady miasta, które przedkłada radzie miasta do przegłosowania. Do wszystkich wpadek i fuszerek te same uzasadnienia. Podatnicy nie mogą płacić za nieudolność urzędników. Co zrobiła żeby ludzie pracowali lepiej i przestrzegali przepisy prawa. Protokół z kontroli UKS podpisała 28 MAJA 2015, CZYLI PÓŁ ROKU TEMU? Dlaczego tak późno dowiadują się podatnicy???

prawnik20.11.2015 12:20

Sprawę powinna zbadać prokuratura,
czy to nie jest wyłudzenie?

Gość20.11.2015 9:19

Do ABC tak sobie myślę że mieszkasz na ruptawie

zenek20.11.2015 7:42

a gdzie skarbnik? znowu na miejskiej wycieczce?

hej19.11.2015 22:32

warszawka czyli sojusznik ostatniego bastionu gorolstwa na Śląsku, kasy POtrzebuje

do jastrzębianka19.11.2015 20:28

Hahaha ale ci ktos głupot nagadał. Jaką firmę ma Pani prezydent? Przecież pełniąc taką funkcję nie moze mieć firmy.

chłopski rozum19.11.2015 18:50

4,5 mln w piz... i nie ma sprawy?" Niespójność prawo i systemu" daje możliwość robienia wałów na 4,5 mln? A od czego jest obsługa prawna UM? Tylko od inkasowania wynagrodzenia za nicnierobienie? Podobno nieznajomość prawa szkodzi...? Tylko komu?

Pokaż wszystkie opinie (17)