Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
20 listopada 2015

Szpital świeci na fioletowo dla wcześniaków

Szpital świeci na fioletowo dla wcześniaków
fot. WSS nr 2

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju dołączył do akcji podświetlania na fioletowo w związku z Międzynarodowym Dniem Wcześniaka. Akcja ma zwrócić uwagę na konsekwencje związane ze zbyt wczesnym przyjściem na świat.

Na świecie aż 15 milionów noworodków rocznie pojawia się na świecie przed planowanym terminem. Wielu z nich dotykają powikłania, a nawet śmierć. W Polsce odsetek noworodków jest większy niż w krajach Unii Europejskiej i przekracza 6%. W ostatnich latach jednak nastąpił duży postęp w medycynie perinatalnej.

Fiolet na budynku jastrzębskiego szpitala widoczny był już od soboty 14 listopada i będzie świecił się do dziś.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!