Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
24 listopada 2015

Temperatury coraz niższe, a noclegownia pełna

Temperatury coraz niższe, a noclegownia pełna
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Noclegownia dla bezdomnych ciągle jest oblegana, ale okres zimowy to wzmożony ruch w tej placówce. Miejsc jest tylko 27, a chętnych do skorzystania z noclegowni więcej.

Jastrzębska noclegownia mieści się przy ulicy Wodzisławskiej. Niestety, przeznaczona jest tylko dla mężczyzn. Kobiety muszą szukać schronienia gdzie indziej. Oprócz noclegu bezdomni mogą liczyć na ciepły posiłek, który wydawany jest codziennie o 12:00 w kościele św. Katarzyny. Chętnych jest czasem na tyle dużo, że brakuje miejsc. Wtedy goście noclegowni muszą spać na leżakach, które znajdują się w korytarzu. Nie wszyscy jednak z noclegowni chcą skorzystać. Częściowo dlatego, że wejście mają tylko osoby trzeźwe.

Jastrzębska straż miejska prowadzi teraz działania, które mają zachęcić bezdomnych do skorzystania z jej usług. Jednocześnie strażnicy apelują by szczególnie w czasie zimny zwracać uwagę na los osób bezdomnych i w razie potrzeby alarmować na numer 986.

- Strażnicy prowadzą kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Weryfikowane są te w których bezdomni przebywali w poprzednim sezonie, ustalane są również nowe. Informują o możliwości skorzystania z noclegowni i innych form pomocowych - informuje straż miejska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezdomni nie chcą pomocy - wolą podziemia i ławki Bezdomni nie chcą pomocy - wolą podziemia i ławki

Bura Suka gotowa do spalenia (video) Bura Suka gotowa do spalenia (video)

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
PRL26.11.2015 5:50

Ja mam pytanie;a skąd się wzięli ci bezdomni! Przecież oni mają swoje rodziny gdzieś to się urodziło! Widać,że to są nieroby i takie łazikowanie mają we krwi.Władze miasta za korzystanie z tej noclegowni powinni ich zatrudniać a nie fundować im spanko.

Gość24.11.2015 21:09

Może służby zajmą się bezdomnymi śpiącymi w namiotach rozłożonych w lesie koło cmentarza komunalnego?