Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
27 listopada 2015

Jastrzębie likwiduje podatek od psów

Jastrzębie likwiduje podatek od psów
fot. Linda Graindourze / freeimages.com

Właściciele czworonogów mogą być zadowoleni z decyzji jaką podjęto na czwartkowej sesji rady miasta. Od nowego roku podatku od psów nie będzie. Do tej pory opłaty wynosiły 60 zł za psa.

W Jastrzębiu-Zdroju jest 991 właścicieli pasów. To coraz mniej, bo jeszcze w 2012 było ich 1163. Przychody z tytułu podatku od czworonogów szacowane są na około 55 tys. zł, choć wiadomo, że nie wszyscy właściciele respektowali ten podatek.

- Brak jest przepisów umożliwiających miastu uzyskanie informacji o faktycznej liczbie osób, które posiadają psy - informuje Urząd Miasta.

Opłata za jednego psa wynosiła 60 złotych. Od nowego roku zostanie zniesiona całkowicie. Podatek dla właścicieli psów był obowiązkowy, ale od 2008 miasta mogły go znieść. Inicjatorem likwidacji podatku była prezydent miasta, Anna Hetman, a rada miasta na czwartkowej sesji w większości opowiedziała się za tym pomysłem. Warto powiedzieć, że sąsiednie miasta, takie jak Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory czy Pawłowice nie pobierają podatku za czworonoga.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie

JSW: Posiłek na stołówce zamiast flapsów? JSW: Posiłek na stołówce zamiast flapsów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
normalny03.12.2015 22:53

Pięknie, ziast dzieci będą hodować kundle wszelkiej maści... A w gównie będziemy tonąć!
Cóż, pora navmetody niekonwencjonalne...

zasrane miasto01.12.2015 7:14

to teraz dopiero będzie szambo w ty mieście

Do Jastrzębienka30.11.2015 21:57

Szczerze powiedziawszy to ja osobiście nikogo wywalającego kosze nie widziałem, ale ludzi z psami srającymi gdzie popadnie to tak. A sprzątających to na palcach jednej ręki policzę.
Podstawowa sprawa jest taka, że to nie ich podwórko więc maja to gdzieś, w prywatnym ogródku posprzątali by po swoim psie.

Jastrzębianka30.11.2015 18:48

Ja chyba mieszkam w innym mieście.. Jakie obsrane chodniki?! Owszem, widzę powywalane kosze na śmieci, walające się butelki i puszki. Ale to raczej nie właściciele psów i ich pupile. To wam nie przeszkadza?!

Sracz chodnikowy 30.11.2015 15:13

Mamy nadzieję, że teraz ktoś się zajmnie właścicielami sraczy chodnikowych.
Poza tym przeliczając 55 tysięcy przez 60 to daje 916 psów, to ściągalność po byku. Żal

Globtroter29.11.2015 12:55

Gościu, co mieszkał w Seattle i Singapurze, co Cię znów sprowadziło do tego miasta? Informacje, które podajesz, również oglądałem na Animal Planet, czy jakieś innej stacji:-)))

Gość29.11.2015 9:34

Globtroter, rok mieszkałem w Seattle i pół roku w Singapurze, i mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że piszesz bzdury. W Seattle musisz dostarczyć próbki DNA swojego psa i jeżeli znajdą jego kupę , płacisz mandat i pokrywasz koszty badań. W Singapurze nawet nie pomyśl np. o splunięciu na ulicę, bo to kosztuje tyle, że wystarczy na dobrą zabawę.

Pokaż wszystkie opinie (30)