Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 listopada 2015

Nieruchomości JSW zabezpieczeniem dla banków

Nieruchomości JSW zabezpieczeniem dla banków
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ruch Zofiówka, siedziba Jastrzębskiej Spółki Węglowej i hotel "Różany Gaj" w Gdyni - to nieruchomości, które stanowią zabezpieczenie wierzycieli JSW, czyli banków. Decyzja jest wynikiem rozmów prowadzonych z obligatariuszami.

Spółka ciągle rozmawia ze swoimi obligatariuszami, wśród których jest Bank Śląski, Bank Gospodarstwa Krajowego, ING Bank Śląski i PZU Fundusz Inwestycyjny. Umowa o emisji obligacji JSW opiewa ogółem na 700 mln zł i 163,75 mln dolarów.

Rada Nadzorcza JSW wyraziła zgodę na hipotekę nieruchomości i akcji należących do Grupy JSW. Chodzi m.in. o kopalnie Ruch Zofiówka, siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej, hotel "Różany Gaj", a także siedzibę Polskiego Koksu. W ramach zabezpieczenia wzięto pod uwagę również akcje posiadane przez Koksownię Viktoria.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość29.11.2015 9:36

Różany Gaj zabezpieczeniem? To na czym działacze związkowi będą robili interesy?

Tpw28.11.2015 9:38

Hehe pamietam jak zwalnialem sie w czasie strajku, a biedni gornicy krzyczeli brawo Roman! Mówiłem i powtarzam ZZ pozwoliły na wszytko! Tera powinniście rządach wyjaśnień od wojowniczego Romka! Pozwoliliście by dom starców was bronił!? Zero masówek, zero wyjaśnień, a oni dalej siedza i nic nie robia! I poszperać w internecie dlaczego tak bardzo przeszkadzał Pan Jarosław! Nie chciał z nimi współpracowac i oni tracili dochody! Trzeba było zadać redukcji administracji, ale ten postulat nigdy sie nie pojawił, bo tam ich rodzinki siedza!

górnicy walczący27.11.2015 21:50

no to łomy w dłoń i idziemy bak obrzucić kamieniami i łańcuchami!

HaMeR27.11.2015 16:25

siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej, hotel "Różany Gaj", a także siedzibę Polskiego Koksu -te trzy siedziby / budynki banki mogą przejąć choćby dziś .Miejsca w biurowcach przy kopalniach pełno będą niższe koszty utrzymania zarządu i całego tego pospólstwa a i władza będzie bliżej pracownika . Z hotelu raczej nie skorzystam przy tym zarobku :)

a27.11.2015 16:19

A premier Piechociński się śmieje doprowadził swoimi decyzjami spółkę do ruiny i jeszcze na pewno odprawę dostanie, posłowie do roboty poprzednią władzę trzeba rozliczyć, bo za chwilę znowu kogoś zlikwidują, związki też powinny być rozliczone 300 mln piechotą nie chodzi.

Markel27.11.2015 12:00

Skończy się budowanie domów,zmienianie samochodów i telewizorów :) Witamy w pracy za 3000 zł :) Hindi Company !

Pokaż wszystkie opinie (9)