Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 grudnia 2015

Jastrzębie otrzymało certyfikat "ekologicznej gminy"

Jastrzębie otrzymało certyfikat "ekologicznej gminy"
fot. Kamil Kordela / UM Jastrzębie

Nasze miasto otrzymało wyróżnienie „Ekologicza Gmina. Ogrzewamy z Głową” przyznawany przez  Platformę Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe działający przy Polskiej Izbie Ekologii w Katowicach.

Certyfikat przyznawany jest za wspieranie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania. Kampania ma na celu szerzenie wśród społeczeństwa rzetelnej wiedzy na temat uwarunkowań technicznych i metod spalania paliw stałych.

Przekazanie certyfikatu na ręce prezydent miasta odbyło się podczas ostatniej sesji rady miasta.

- Bardzo dziękuję za przyznanie tego certyfikatu, za zauważenie naszej gminy. Chciałabym z tego miejsca wyraźnie podkreślić, że na ten certyfikat pracowało wiele osób - mój poprzednik, ale też pracownicy urzędu, na czele z emerytowaną już naczelnik Wiesławą Zygmaniak – powiedziała Anna Hetman, prezydent miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pierwsze "zielone" certyfikaty energii dla SEJ Pierwsze "zielone" certyfikaty energii dla SEJ

Jastrzębski szpital z certyfikatem ISO 9001:2008 Jastrzębski szpital z certyfikatem ISO 9001:2008

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
do jasia03.12.2015 7:26

straż miejska może interweniować tylko na terenach należących do miasta, nie może na prywatnych czy spółdzielczych, także te różne śmieszne uchwały miejskie o zakazie palenia śmieciami to sobie można przeznaczyć na... podpałkę :D

Gość02.12.2015 13:10

straż miejska g.... może

jaś02.12.2015 6:57

Niech wreszcie Straż Miejska zacznie reagować na telefony mieszkańców w sprawie zanieczyszczenia powietrza przez durnych ludzi w prywatnych domkach, którzy myślą, że jak mają kawałek własnego ogródka, to już mogą robić to, co chcą i trują innych . Wystarczy się przejść ul. 1 Maja lub Mickiewicza.

sołtys01.12.2015 13:22

Jastrzębie jest miastem ,a nie gminą

Gość01.12.2015 12:39

Dobry żart. Ten czarny dym, snujący się aż po ziemi to też efekt stosowania ekologicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania?