Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
2 grudnia 2015

Będzie bezpieczniej na ulicy Mazowieckiej

Będzie bezpieczniej na ulicy Mazowieckiej"Aktywne przejście" na al. Piłsudskiego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na przejściu dla pieszych na ulicy Mazowieckiej pojawią się elementy świetlne, które mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. To już kolejne „aktywne przejście dla pieszych” w naszym mieście. Koszt montażu elementów świetlnych to 47,5 tys. zł. 

Światła na przejściu pojawią się na ulicy Mazowieckiej, w rejonie skrzyżowania ulic Śląskiej i Wielkopolskiej. Według statystyk to jedno z przejść dla pieszych na których najczęściej dochodzi do wypadków lub kolizji. Sprzyjają temu dobre warunki do rozwijania nadmiernej prędkości oraz szerokość przejścia (trzy pasy).

- Ponieważ w tym rejonie nie ma możliwości zmiany organizacji ruchu, to dla zwiększenia bezpieczeństwa i widoczności pieszego na przejściu zostaną zamontowane aktywne elementy świetlne. O tym, że należy zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność, kierowcę poinformują migające wzdłuż pasów światła, które włączą się, kiedy pieszy będzie zbliżał się do przejścia - informuje Urząd Miasta.

Wcześniej takie przejścia dla pieszych pojawiły się na alei Piłsudskiego oraz Jana Pawła II.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Niebezpiecznie na drogach. Wina kierowców czy pieszych? Niebezpiecznie na drogach. Wina kierowców czy pieszych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Gość07.12.2015 8:52

Może na miesiąc postawić patrol policji, który bez litości będzie karał zarówno kierowców, jak i pieszych?

Normalny04.12.2015 21:26

Ci którzy jeżdżą szybko i nie przestrzegają przepisów są psycholami. Do policji przychodzi mnóstwo filmików z kamer w samochodach z dowodami na łamanie prawa. Wiele osób się zdziwi z prezentów jakie otrzymają. To będzie prezent minusowy.
A dziś Barbórka. Pewnie po ulicach będzie krążyło mnóstwo pijanych. Uwaga na nich.

?04.12.2015 21:02

w mieście lepiej powolutku jeździć, bo w mieście są piesi, w mieście nie ma autostrady, jak się niektórym wydaje widząc Piłsudskiego dwupasmową.

Kierowca/pieszy04.12.2015 9:55

Dobre oświetlenie przejścia jest lepsze od świateł, które wstrzymują ruch. Gdy widzę podchodząca osobę do przejścia zwalniam z daleka. A gdy widzę starszą osobę jadę powolutku żeby ją ośmielić do przejścia. Najgorsi się młodzi. Uważają, że mają pełne prawo do przejścia zawsze i wszędzie. Kaptur na głowie i nawet nie spojrzy czy ktoś nie nadjeżdża. Gdy jest słaba widoczność to dramat jest blisko.

Rols03.12.2015 23:49

A kiedy mazowiecką wyremontują? Od śląskiej jest kawałek dobrej drogi a potem aż do podhalańskiej tragedia w środku miasta.

bąk03.12.2015 19:33

Ciekawe jak światła mają zwiększyć bezpieczeństwo? Dalej będę tam jeździć z nadmierną prędkością i co mają do tego światła? Jeszcze lepsze są wskaźniki prędkości na szóstce. Zawsze próbuję trafić 69 albo 88

Do Duszek03.12.2015 18:09

A dlaczego mam wcześniej wychodzić? Jak dołożą następne światła żeby pracownik wydziału odpowiedzialnego za nasze ulice mógł się pochwalić swym głupim dziełem, znów trzeba będzie wyjść wcześniej. Nie bawi mnie spędzanie czasu w korkach przed światłami. Mam znacznie ciekawsze zajęcia. A telewizora nie mam. Już dawno z niego zrezygnowałem. Nie bawi mnie oglądanie głupawych reklam zamiast czegoś ciekawe. Podglądasz nie te okna. Tyś jest Duszek z tych głupich narzucających wszystkim co i jak mają robić. Zajmij się sobą . Włącz myślenie. Wiesz gdzie jest włącznik?

Pokaż wszystkie opinie (20)