Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
2 grudnia 2015

7 miesięcy dla JSW i 15 mln do zapłaty

7 miesięcy dla JSW i 15 mln do zapłaty
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rozmowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej z bankami przedłużą się. Umowa o restrukturyzacja, która miała zostać podpisana do 30 listopada, ma być uzgodniona i podpisana do 30 czerwca 2016 roku.

Jeżeli umowa o restrukturyzacji JSW nie wejdzie w życie do 1 lipca 2016 roku, JSW będzie musiała wykupić część obligacji od swoich wszystkich obligatariuszy. Przypomnijmy, że wszystkie obligacje opiewają na kwotę 700 mln zł i 163,75 mln dolarów.

JSW miała do 31 lipca wykupić obligacje od części banków. Ze względu na trudną sytuację rynkową tak się jednak nie stało. Po rozmowach obligatariusze odstąpili od żądania wykupu obligacji i podpisali umowę o dalszej współpracy z JSW. Termin ewentualnego wykupu obligacji został ustalony za siedem miesięcy.

Teraz spółka musi jednak wykupić obligacje BGK, PKO Banku Polskiego oraz PZU FIZAN na kwotę 15 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
tropiw05.12.2015 10:10

A Może redakcja napisała by coś na temat sprzedaży Spółki Energetycznej Jastrzębie przez JSW. Mam nadzieje że nasz poseł Grzegorz.M nie pozwoli na to.

edek04.12.2015 7:42

górnicy rzućcie tą ciężką małopłatną robotę i idźcie do śniegu

Tpw03.12.2015 23:17

Do z: dobrze napisane. Dali im Barbórkę mniejsza na raty, zeby dalej robili. Wciskają im kit ze musza robic wszystkie święta, cały miesiąc na okrągła. By wiecej ukraść. Robia wiecej za mniej i oślepieni sa sprzedawani

abdul03.12.2015 20:55

http://energetyka.wnp.pl/duze-zmiany-w-radzie-nadzorczej-taurona,262645_1_0_0.html 
jaro traci posadę ...może wróci do jsw :)

x03.12.2015 20:42

moim zdaniem decyzja o upadku spółki już zapadła za poprzednich rządów - tylko czekali do wyborów żeby innymi rękami to zrobić - spójrzcie na to co podejmuje odnośnie węgla Unia Europejska ....... i co w tym samym czasie robione było z górnictwem.... bawcie się ba barbórkach ...... i pokazujcie w tv....

Tpw03.12.2015 8:20

Boli nasza krotko wzrocznosc! Wybieramy zawse mniejsze zło! Czy PiS, czy PO to samo zło. A najbardziej śmiesza rozmowy z ludzmi którzy mówią:"głosowałem na PiS, zeby nie wygrało PO, bo w TV pokazywali, ze tylko te partie sie liczą", a teraz nie kazdy myślący w ten sposób półmózg zagłosuje na jaka kolwiek inna partie wtedy moze co kolwiek by sie zmieniło w tym kraju. Dalej siedźcie na fejszbukach, tam zmienicie swiat, a na deser obejrzyjcie w tych mediach wiadomości, a zaraz po Czamu jo i Ciężki Sprawy;). Po strajkach ZZ dalej istnieją dalej nic nie robia, w gornicy dalej myślą ze jak zrobią 31 dni w miesiącu to uratują spółkę ;-) wszystko co wypracujecoe jest rozkradane, wiec dalej zajechance ratujcie kopalnie ;-) posluchaliscie Romka i innych komunistycznych dziadków na strajkach wiec życzę z całego serca powodzenia!

hehe03.12.2015 7:30

tak, tak, PiSowcy kazali kupić kopalnię od KW, żeby ratować KW , hehe, to twój POwski rząd wymyślił.

Pokaż wszystkie opinie (11)