Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
3 grudnia 2015

Będzie Maraton Pisania Listów w ZS nr 5

Będzie Maraton Pisania Listów w ZS nr 5
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

11 grudnia o godzinie 14:00 w Zespole Szkół nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się już 16. maraton pisania listów w obronie więźniów sumienia pod patronatem Amnesty International. Każdy może napisać list i pomóc w walce o prawa człowieka.

Maraton Pisania Listów to akcja zainicjowana przez Amnesty International, która ma na celu walkę o prawa człowieka. Maraton odbędzie się jednocześnie w 500 miastach w całej Polsce oraz w ponad 100 krajach na świecie. W tegorocznej edycji będzie można pomóc np. Albertowi Woodfoxowi więzionemu w izolatce od ponad 40 lat, dziewczynkom z Burkina Faso zmuszanym do wczesnych małżeństw czy Zunzarowi, malezyjskiemu karykaturzysty oskarżonemu o działalność wywrotową.

W Jastrzębiu-Zdroju akcję pisania listów w obronie więźniów organizuje ZS nr 5 im. Jana Pawła II na ulicy Staszica 10. Rozpocznie się 11 grudnia o godzine 14:00 a zakończy dzień później o 6:00 rano.

Czy akcja pisania listów coś daje? Jak zapewniają organizatorzy, tak. Przykładem jest Moses Akatugba z Nigerii, który skazany był na karę śmierci. Został ułaskawiony i jest już na wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmieniają świat słowami - bronią kobiet Zmieniają świat słowami - bronią kobiet

Będą bronić kobiet walczących o prawa człowieka Będą bronić kobiet walczących o prawa człowieka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Pachoł miejski03.12.2015 9:21

Będzie to pisanie na Berdyczów