Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 grudnia 2015

Nikt nie odpowie za nielegalny strajk w JSW

Nikt nie odpowie za nielegalny strajk w JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Prokuratura Okręgowej w Gliwicach umorzyło śledztwo w sprawie nielegalnego protestu górników na przełomie stycznia i lutego 2015 roku. Przypomnijmy, że pod naciskiem protestujących ze swojego stanowiska zrezygnował prezes JSW, Jarosław Zagórowski.

Według gliwickiej prokuratury strajk rozpoczął się od sprawy z ograniczeniem posiłków regeneracyjnych. Zarząd JSW nie chciał przyznawać posiłków regeneracyjnych pracownikom administracji, a jedynie pracującym pod ziemią. Związki zawodowe nie zgadzały się z tą decyzją. Później doszły kolejne inne żądania, które nie dotyczyły posiłków regeneracyjnych. Wtedy strajk stał się już nielegalny.

Czy ktoś odpowie za nielegalny strajk? Najprawdopodobniej nie. To dlatego, że przedstawiciele związków zawodowych nie zgodzili się na kierowanie strajkiem. Po przesłuchaniach, uznano, że związkowcy byli przekonani o legalności strajku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa JSW zapłaciła 1,4 mld zł do budżetu państwa

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
www22.12.2015 7:48

Raczej poszło o cos innego.Zagorowski chciał wstrzymać inne przywileje i zwolnić zwiazkowcow. Napewno nie chodziło o bony dla administracji. W jakim my kraju zyjemy. Prokuratura rozpatrywala jakis niewazny watek.

Górnik21.12.2015 23:07

Co za szczyt kłamstwa związkowców. To szczyt arogancji wobec nas. Powinniśmy odwołać i rozliczyć wszystkich tych, którzy tak gardłowali w czasie strajku. Musimy żądać aby zostali skierowani do pracy na dole. Tam ich rozliczymy.

Do wszystkich17.12.2015 21:06

Do klawiatury siadamy jak mamy coś mądrego do powiedzenia. Głupot jest dosyć. Od świtu do bardzo późnej nocy.

allah17.12.2015 17:32

zagazować emerytów ...

abdul17.12.2015 17:28

gorszy sort- co do ciebie to chyba nazwa adekwatna :) a może powinno być "szrot" bo się trzęsiesz jak .... Zastanawiam czemu się u ciebie ta przypadłość czyżby choroba zawodowa?

SJZ6817.12.2015 16:17

@gorszy sort-przeczytaj coś tam nabazgrał, potem jeszcze raz i jeszcze.
Teraz chwilę pomyśl i wbij sobie do głowy"
"Do klawiatury siadamy na trzeźwo!"

gorszy sort17.12.2015 15:19

Sami sobie tej sytuacji jesteście górnice.Wam się wszystko należy i TYLKO WAM.Za byle zupki strajk ,jak piszą literaci "za te zupki ni8e dostaniecie ni barbórki ni 13 i innych swiadczeń WY GŁUP.......I" Ale co tam PiS wam da w....................pięty .Coście wybrali to w zamian będą was w pracy ubywali.Nie żal mi was bo nie macie już hamulców ,o myśleniu nie wspomnę .Wszystkiego dobrego na te święta i Nowy Rok

Pokaż wszystkie opinie (15)