Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
17 grudnia 2015

Prawie 250 nietrzeźwych kierowców w 2015 roku

Prawie 250 nietrzeźwych kierowców w 2015 roku
fot. Marta Bulejak

Od początku 2015 roku policjanci zatrzymali na jastrzębskich drogach blisko 250 nietrzeźwych kierowców. 24 było sprawcami zdarzeń drogowych w wyniku, których jedna osoba zginęła, a dziesięć zostało rannych.

Statystyki drogowe policji wskazują, że w 2015 roku na jastrzębskich drogach zatrzymano 247 nietrzeźwych kierowców. Większość z nich, bo 154 osoby, miały więcej niż pół promila alkoholu we krwi. Nieodpowiedzialność pijanych kierowców doprowadziła w tym roku do 18 kolizji drogowych i 6 wypadków. W ich wyniku jedna osoba poniosła śmierć, a 10 zostało rannych.

- Każdego dnia na naszych drogach stróże prawa przeprowadzają wiele kontroli drogowych, podczas których sprawdzane są nie tylko wymagane dokumenty, czy stan techniczny pojazdu. Kontrolowana jest także trzeźwość kierowców. Mimo wielu naszych apeli, wciąż znajdują się tacy, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Janek Kierowca19.12.2015 19:08

Proszę zobaczyć jak się jeździ po pijaku.
https://www.youtube.com/embed/5RAaW_1FzYg?autoplay=1&modestbranding=1&rel=0&