Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
17 grudnia 2015

Jest nowy prezes JSW! To Tomasz Gawlik

Jest nowy prezes JSW! To Tomasz Gawlik
fot. JSW

Po ponad czterech miesiącach bez prezesa, ster w Jastrzębskiej Spółce Węglowej przejmie nowy prezes. 17 grudnia Rada Nadzorcza wybrała na to stanowisko Tomasza Gawlika. Nowy prezes już objął stanowisko.

17 grudnia przeprowadzono rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na prezesa JSW. Rada Nadzorcza tego samego dni jednogłośnie dokonała wyboru na stanowisko prezesa. Wśród ośmiu osób najlepszym kandydatem okazał się Tomasz Gawlik.

Tomasz Gawlik jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Na tej samej uczelni ukończył również Podyplomowe Studia Podatkowe w zakresie finansów i rachunkowości podatkowej. Z Grupą JSW związany jest od 1989 roku. Najpierw pracował w kopalni Jas-Mos a od 2005 roku w Biurze Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Zespole Zamówień Publicznych i Umów. Od 2008 roku pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego a następnie od 2010 roku funkcję Dyrektora Biura Rozwoju Strategicznego. Od 2013 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki Energetycznej „Jastrzębie” S.A. Od 4 września br. pełni w Spółce funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Strategii.  Posiada doświadczenie w tworzeniu i nadzorze nad realizacją długoterminowych planów strategicznych, przeprowadzaniu procesów restrukturyzacyjnych oraz wdrażaniu projektów ukierunkowanych na optymalizację procesów w przedsiębiorstwach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
hajer18.12.2015 15:28

no to 4-ro brygadówka w JSW

górnik18.12.2015 8:29

Po pierwsze przegląd kadry zarządzającej ,emeryci koniec z ciepłymi posadkami ,czas przewietrzyć kopalnie.Trzeba wpuścić świeżej krwi , bo nie którzy na stanowiskach tkwią mentalnie w latach 70-tych

nie górnik18.12.2015 0:40

Wygląda jak postać z serialu animowanego "Głowa Rodziny" http://swiatseriali.interia.pl/seriale/glowa-rodziny-336/obsada-serialu-glowa-rodziny-zdjecie,iId,23916,iAId,1852 
Może też będzie taką głową JSW :))))

szakal17.12.2015 21:42

prezes szanuj brać górniczą i dbaj o jsw powodzwnia

Barba Papa17.12.2015 20:44

Ja sie ciesze, bo facet dostanie miesiecznie moze 80 000zl. Trzeba biednemu pomoc.

Morderforkier17.12.2015 20:26

No i fajnie :) I tak zarabiam 1500 w sklepie na magazynie także mnie ta informacja jebłczy :)