Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
18 grudnia 2015

Będzie nowy basen? Miasto chce rozbudować infrastrukturę

Będzie nowy basen? Miasto chce rozbudować infrastrukturę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Miasto w przyszłym roku przygotowywać będzie koncepcję budowy nowego basenu. Jeśli jednak inwestycja przekroczy możliwości finansowe naszego miasta, najprawdopodobniej dojdzie do rozbudowy basenu Laguna przy ulicy Warszawskiej.

W porze letniej jastrzębianie mają do wyboru kąpielisko w Zdroju lub basen mieszczący się w budynku Lagunę. Niedługo będzie miał miejsce remont basenu w Zespole Szkół nr 6. Na razie basen jest zamknięty na wniosek Sanepidu. Otwarcie planowane jest na koniec stycznia. Miasto chce jeszcze bardziej rozbudować infrastrukturę sportową.

- Jeśli chodzi o baseny to znam potrzeby mieszkańców i mówiłam to również podczas kampanii. Myślimy o aquaparku. Na przyszły rok zarezerwowaliśmy kwotę na zaplanowanie koncepcji budowy basenu - mówi Anna Hetman.

Jednak to, czy powstanie nowy basen będzie zależało m.in. od możliwości finansowych miasta. Jeśli okaże się, że koszta będą zbyt duże, miasto najprawdopodobniej będzie chciało rozbudować istniejący basen Laguna. Gdzie mógłby powstać aquapark? Prezydent Anna Hetman wskazuje, że dobrą lokalizacją jest teren po były hotelu Diament. Teren jest jednak własnością JSW i potrzebne będzie wypracowanie porozumienia.

- Ta lokalizacja byłaby najkorzystniejsza, ponieważ w pobliżu są inne obiekty sportowe - hala i lodowisko. Aquapark z hotelikiem dla sportowców były świetnym rozwiązaniem dla nas i przyjezdnych - mówi prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie jeszcze jeden basen w Jastrzębiu? Będzie jeszcze jeden basen w Jastrzębiu?

Woda w basenie będzie cieplejsza Woda w basenie będzie cieplejsza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Jacek27.12.2015 12:13

Obie wersje są możliwe do akceptacji. Mam nadzieję ,ze uda się rozbudować "Lagunę " bez wyłączania obecnego basenu z eksploatacji. Na pewno jest dużo terenów wokół "Laguny" do zagospodarowania. Jednak odrębna lokalizacja też była by ciekawa dawała by większe możliwości architektoniczne.
Wszystko jest dobre tylko wymaga odpowiedniego i szybkiego przygotowania całe inwestycji.
Moze wreszcie nasze miasto zacznie być przychylnym dla mieszkańców.

jajko24.12.2015 16:21

Po co ci basen, przecież masz markety.

gorszy sort23.12.2015 7:00

wstyd aby takie miasto jak Jastrzębie nie miało normalnego krytego basenu,wałkuje się ten temat latami bez skutku

Piotr21.12.2015 14:53

Podobno tereny przy hali musza byc specjalnie uzbrojone ze wzgledu na szkody gornicze. Tak przynajmniej slyszalem jak rozbudowywali hale i koszt hali ciagle sie powiekszal.

Gość21.12.2015 14:01

Jestem za rozbudową Laguny. W Żorach rozbudowa starego basenu się udała i obiekt tętni życiem.

SJZ6821.12.2015 11:12

@gurnig-jeżeli to miała być prowokacja, to zapewniam cię że to z siebie idiotę robisz!

nick't20.12.2015 20:03

Zastanawiam się czy jakiekolwiek pisanie opinii w ty m miejscu ma sens. Jednak wpienia mnie strasznie to co się dzieje w obrębie basenów w Jastrzębiu. Basen na Moszczenicy wyburzony bo...? nikt chyba nie odpowiedział do końca. Basen na Harcerskiej od lat 90 nadawał się już do zamknięcia, ciągle podtrzymywany jak "staruszek" na respiratorze. Wszyscy wiedza że umrze jednak każdy boi się go odłączyć. Ale stało się staruszek zmarł we wrześniu, jeszcze parę razy zakaszlał i się skończyło. Trwają prace nad remontem szatni jednak to nie w nich leży jego choroba a w starej zdezelowanej infrastrukturze. Czy coś z nim zrobią to się okaże. No i pozostaje Laguna obiekt który zatrzymał się w latach 70 i udaje że nadąża za światem wymieniając szatnie wstawiając nowe szafki zamiast pani odbierającej kurtki. Jednak to chyba jedyny basen w regionie gdzie obowiązują dwie żelazne zasady. Wejścia o pełnej godzinie i czepek na głowę nawet dla łysego. Mamy jeszcze w tym wszystkim zamieszane dwa kluby jedna jednostkę miejską. Otóż mamy KDP"Nautilus" i KP "H2O" oba te kluby robią ogrom pracy z młodzieżą od maluszków z roczników 2010 do nastolatków. Oba te kluby wykorzystywały pływalnie na Harcerskiej jednak teraz nie maja zbytnio wyjścia i zostaje tylko laguna. (abstrahując od tematu pytam się was dobrze poinformowani czytelnicy ile godzin tygodniowo trenują hokeiści czy siatkarze na na hali i lodowisku kiedy to nie ma mowy o wejściu cywili na obiekt) . Problem ogromny w dopasowaniu grafików wciśnięciu dziatwy na te tory to tylko jeden z elementów tego galimatiasu. ( a tory to trzecia zasada to też chyba jedyny basen gdzie się je zwija i rozwija co godzinę :) Żory, Pawłowice tory są cały czas i nie przeszkadza to ani areobikowi ani cywilom w pływaniu, a tak naprawdę usprawnia tylko ruch i wykorzystanie akwenu nikt na nikogo nie wpływa nawet gdy pływa po 5 osób na torze, oczywiście cywili.) Dotego mamy jeszcze zajęcia z MOS'u które były realizowane na basenie dla dzieci szkół podstawowych za darmo w ramach zajęć pozalekcyjnych. teraz jak Harcerska zmarła to tego nie ma i ciekawe czy kiedyś jeszcze będzie?
Docieramy tym samym do sedna sprawy czy jesli plany na nowy basen który jak wiemy przyobecych finansach ma nikle szanse powstania, jeśli zacznie się przebudowa laguny na aquapark która pewnie potrwa z rok lub dwa. Gdzie podzieją się zawodnicy reprezentujący miasto Jastrzębie na terenie całego kraju, województwa czy Europy. Bo o "Cywilach" nie wspominam, gdzie już jest od nich "gęsto" na okrągło w Pawłowicach czy w Żorach a nawet na Wilchwach.

Pokaż wszystkie opinie (22)