Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 grudnia 2015

Zmniejsza się bezrobocie w Jastrzębiu. Jest 7,3%

Zmniejsza się bezrobocie w Jastrzębiu. Jest 7,3%
fot. jastrzebieonline.pl

Na koniec 2015 roku w Jastrzębiu-Zdroju stopa bezrobocia wynosi 7,3%. To mało biorąc pod uwagę, że rok temu było to prawie 8,9%. Nasze miasto dobrze wypada również pod względem ogólnopolskiej średniej, która wynosi 9,6%.

Dane z listopada 2015 mówią o bezrobociu w naszym mieście na poziomie 7,3%. Porównując do lat poprzednich to dobry wynik. W 2014 roku stopa bezrobocia w Jastrzębiu wynosiła 8,9%, a dwa lata temu aż 10%. Najlepszy wynik nasze miasto zanotowało w 2008 roku. Wtedy bezrobocie wyniosło tylko 6,4%.

Problem bezrobocia w naszym mieści w dużej części dotyka kobiety. W 2015 roku bezrobotnych było 2906 osób, w tym ponad 60% to kobiety (1761).

- W naszym mieście panuje monokultura górnicza, dlatego w znacznym stopniu bezrobocie dotyka kobiet. Wiele działań, które Urząd Miasta chce wprowadzić będą skierowane właśnie dla kobiet - mówi prezydent miasta Anna Hetman.

Urząd Pracy przyznał w minionym miesiącu 12 dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Pieniądze są, ale chętnych nie jest zbyt dużo.

Dla porównania, w powiecie rybnickim bezrobocie wynosi 10,2%, choć w samym Rybniku tylko 6,8%. Wynik Żor to 8,5%, a powiatu wodzisławskiego to 6,8%. Najmniejszą stopą bezrobocie w podregionie rybnickim może pochwalić się powiat raciborski - tylko 6,6%.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty

Eko Okna rekrutują w galerii handlowej Jastrzębie Eko Okna rekrutują w galerii handlowej Jastrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Hello04.01.2016 17:51

Naprawdę myślicie że Wasi wszyscy znajomi nagle wyjechali tylko w ciągu ostatniego roku? Nie sądzę. Sam jestem w środowisku młodych i widzę kto szuka pracy i jak i moim zdaniem zdaniem jest dużo lepiej niż rok czy dwa lata temu. Jest więcej pracy teraz.

Daro04.01.2016 17:47

Mój brat i wiele znajomych wyjechało do Anglii Niemiec. Już widac efekty

Prawdomowny04.01.2016 17:00

Bzdury a nie zmniejszajace sie bezrobocie. Kupa moich znajomych wyjechala za granice lub z miasta a wielu ludzi tak jak i ja znalezli sobie konkretna prace po za SJZ. Nie mydlcie ludziom oczu statystykami bo to zalosne. Tak samo jak propaganda, ze jakikolwiek rzad ma wplyw na dobrobyt i ilosc miejsc pracy w kraju. Pozdrawiam myslacych..

anonim04.01.2016 7:37

Wszystko fajnie. Szkoda tylko ze perspektywy są kiepskie. Chętnie bym po studiach wrócił do Jastrzębia, ale nie ma szans na pracę w zawodzie (MiBM PolŚl). Zostałem w Gliwicach gdzie mam dobrą robotę.

Betlo30.12.2015 22:45

Myślę że bezrobocie nie spada tylko osoby nie korzystają juz z urzędu pracy i się nie rejestrują bo to nic nie daje. Jak się prace znajdzie z urzędu to to są typowe prace u pracodawców którzy wykorzystują i za 3 miesiące następnego barana złapią. Także statystyki lepsze bo wolimy sami pracy szukać! !

Gość30.12.2015 10:22

Współczuję kierowcom PKM, pierwsze niepokojący objaw arogancji firmy Warbus - ogłoszenie o ofercie pracy ukazało w PUP Jastrzębie Zdrój i
"Sposób aplikowania Bezpośrednio do pracodawcy
Nazwa pracodawcy "WARBUS" Sp. z o.o.
Kontakt z pracodawcą brak danych brak danych
Adres 01-424 Warszawa, ul. Al. Prymasa Tysiąlecia 102"

nawet nie podano nr tel i brak adresu Tysiąlecia jest Tysiąclecia

mieszkaniec28.12.2015 21:22

W PKM zaczeto zwalniac ludzi kilkadziesiat osob zwolnionych popsuje statystyki

Pokaż wszystkie opinie (31)