Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 grudnia 2015

Szpital ma nowoczesny sprzęt za ponad 4 mln zł

Szpital ma nowoczesny sprzęt za ponad 4 mln zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju może już korzystać z nowoczesnego angiografu, który pomoże w diagnostyce i leczeniu chorób naczyniowych. 29 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Nowy sprzęt szpitala to dwupłaszczyznowy system angiograficzny Allura Clarity firmy Philips. Angiograf nie tylko jest nowoczesny, ale również dużo bezpieczniejszy niż standardowy. Mniejsza on dawkę promieniowania rentgenowskiego aż o 60%.

- Zabiegi wewnątrz naczyniowe trwają często kilka godzin, dlatego zmniejszenie dawki promieniowania jest kluczowe - mówi lek. med. Jerzy Wróbel, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazej w WSS nr 2.

Oprócz kupna angiografu, szpital przygotował, wyremontował i wyposażył cały Zakład Diagnostyki Obrazej. Łączna wartość inwestycji to ponad 5,8 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
pacjent02.01.2016 11:34

Nie ma co się nakręcać i tak będzie działać jak pójdziesz prywatnie to ci powiedzą;badanie jutro proszę bardzo a na NFZ na 2027 r.

wafel01.01.2016 16:58

Jeszcze gdyby obsługa izby przyjęć miała odrobinę empatii dla pacjenta który zwija się z bólu a one ciastka i kawka !!!porazka

a30.12.2015 10:10

To b. dobra wiadomość , tylko czy NFZ to doceni ?, oby się nie stało tak ,że sprzęt jest , a kontraktu nie ma.