Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
4 stycznia 2016

Zaatakował 13-letniego ministranta. Pomógł mieszkaniec

Zaatakował 13-letniego ministranta. Pomógł mieszkaniec
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W minioną sobotę, 23-latek z Jastrzębia napadł na 13-letniego ministranta i zabrał mu puszkę z datkami. Zareagował mieszkaniec, który wybiegł z mieszkania i dogonił sprawcę zabierając mu puszkę. Napastnik przyznał się do winy.

Zdarzenie miało miejsce 2 stycznia na ulicy Małopolskiej, gdzie dwóch ministrantów chodziło po kolędzie wraz z księdzem. Na klatce schodowej 13-letniego ministranta trzymającego puszkę z datkami zaatakował 23-latek. Mężczyzna uderzył go i ukradł puszkę.

- Świadkiem zajścia był jeden z lokatorów, który widząc z okna swojego mieszkania uciekającego mężczyznę, pobiegł za nim. 23-latek dogonił napastnika i odebrał skarbonkę, jednak nie zdołał go zatrzymać - informuje policja.

Świadek widząc policyjny radiowóz wskazał policjantom klatkę schodową do której wbiegł 23-latek. Napastnik zdążył się już przebrać, ale został rozpoznany i zatrzymany. Przyznał się do winy. Już w przeszłości był karany za podobne czyny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Lolus06.01.2016 10:20

Do majonez i gość który mówi o kościele wcale się na nim nie znając. Nikt wam nie karze dawać pieniędzy księdzu. To ludzie takie coś wymyślili że trzeba dać a wcale nie trzeba. Więc jak się nie znacie to się nie wypowiadajcie.

Gość05.01.2016 20:58

Poborcy podatkowi rozpoczęli obchód.

majonez05.01.2016 9:36

Cały rok kościół ma w dupie wiernych. Jest tylko ten jeden gorący okres w roku kiedy interesuje się tylko i wyłącznie podatkiem od wiary - to są właśnie święta i czas kolędy. Ta obłuda które płynie z kościoła jest obrzydliwa. Cenniki za każdą posługę... raczej "usługę" jak w sklepie monopolowym. I nigdy nie umierające "tyle co łaska" - "pincet złoty". Do roboty i zarabiać na swoje utrzymanie, a nie na koszt podatników. Boją się zniesienia celibatu i życia w związkach jak pastorzy, bo trzeba byłoby podzielić majątek kościelny. Żałosne.

Bastek0004.01.2016 13:41

Moim zdaniem , Młodzi ministrancji co chodzą po kolędzie po bloku , Powinni , być w danym Mieszkaniu na przedpokoju stać i mieć drzwi do Mieszkania uchylone - żeby jak ksiądz wychodzi z Mieszkania i żeby potem wiedział do którego ma wejść , . My zawszę jak są młodzi Ministrancji to my zawszę mówimy żeby nie wychodzili na klatkę schodową , tylko zaczekali na księdza na przedpokoju i drzwi są uchylone to , wtedy słychać , kiedy ksiądz wychodzi z innego Mieszkania i idzie dalej.

Mieszkaniec04.01.2016 12:53

To może powinien odpracować swoją głupotę. Jest tylko do zrobienia. 50 godzin przez miesięcznie solidnej pracy dopilnowanie przez Straż Miejską. Na rzecz kościoła również.