Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
7 stycznia 2016

Bez pasów, uprawnień i na podwójnym gazie

Bez pasów, uprawnień i na podwójnym gazie
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce policjantów w minioną środę. Mężczyzna prowadził pojazd bez pasów. Szybko okazało się jednak, że nie ma uprawnień do kierowania samochodem oraz… jest kompletnie pijany.

Policjanci zatrzymali 26-latka w środę, 6 stycznia na ulicy Ranoszka. Powodem zatrzymania kierowcy były nie zapięte pasy. Okazało się jednak, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Jastrzębianin nie okazał też dowodu rejestracyjnego samochodu i obowiązkowego ubezpieczenia.

- Podczas badania alkomatem, okazało się, że jastrzębianin jest pijany. Urządzenie wykazało w jego organizmie prawie 2 promile - informuje policja.

Dalszy los 26-latka leży w rękach sądu. Jako sprawcy przestępstwa grozi mu teraz kara 2 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodziej alkoholu wpadł na gorącym uczynku Złodziej alkoholu wpadł na gorącym uczynku

Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Kierowca08.01.2016 21:06

Nie za spowodowanie wypadku lecz za samą jadę. Spowodowanie wypadku kosztuje pokrycie wszystkich szkód w tym zakup nowego samochodu osobie poszkodowanej. Nowego nie kilkuletniego. Bez względu na to jakim jechał poszkodowany. Plus koszty leczenia i pokrycie wszystkich kosztów za straty również moralne. Kary powinny być tak mocne, że na samą myśl pijany powinien trzeźwieć.

piotrek113308.01.2016 19:17

Zaraz po wyroku owszem.Ale 50 tysięcy za spowodowanie wypadku w stanie opisanym wyżej to sporo za mało.

Kierowca08.01.2016 14:10

I co takiemu ***** można zrobić? Zakazać prowadzenia pojazdów? To śmieszne. Powinna rozpocząć się dyskusja jak karać takich, którzy ryzykują naszym życiem. W Jastrzębiu doszło do kilku śmiertelnych wypadków z udziałem pijanego kierowcy. Proponuję bardzo duże kary finansowe, które powinny być przeznaczone na leczenie i rekompensatę strat wszystkim poszkodowanym i ich rodzinom w wypadkach samochodowych z udziałem pijanych kierowców. Płatne zaraz po wyroku nie mniej niż 50 tysięcy. Tak na początek.