Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 stycznia 2016

Bez pasów, uprawnień i na podwójnym gazie

Bez pasów, uprawnień i na podwójnym gazie
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce policjantów w minioną środę. Mężczyzna prowadził pojazd bez pasów. Szybko okazało się jednak, że nie ma uprawnień do kierowania samochodem oraz… jest kompletnie pijany.

Policjanci zatrzymali 26-latka w środę, 6 stycznia na ulicy Ranoszka. Powodem zatrzymania kierowcy były nie zapięte pasy. Okazało się jednak, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Jastrzębianin nie okazał też dowodu rejestracyjnego samochodu i obowiązkowego ubezpieczenia.

- Podczas badania alkomatem, okazało się, że jastrzębianin jest pijany. Urządzenie wykazało w jego organizmie prawie 2 promile - informuje policja.

Dalszy los 26-latka leży w rękach sądu. Jako sprawcy przestępstwa grozi mu teraz kara 2 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Kierowca08.01.2016 21:06

Nie za spowodowanie wypadku lecz za samą jadę. Spowodowanie wypadku kosztuje pokrycie wszystkich szkód w tym zakup nowego samochodu osobie poszkodowanej. Nowego nie kilkuletniego. Bez względu na to jakim jechał poszkodowany. Plus koszty leczenia i pokrycie wszystkich kosztów za straty również moralne. Kary powinny być tak mocne, że na samą myśl pijany powinien trzeźwieć.

piotrek113308.01.2016 19:17

Zaraz po wyroku owszem.Ale 50 tysięcy za spowodowanie wypadku w stanie opisanym wyżej to sporo za mało.

Kierowca08.01.2016 14:10

I co takiemu ***** można zrobić? Zakazać prowadzenia pojazdów? To śmieszne. Powinna rozpocząć się dyskusja jak karać takich, którzy ryzykują naszym życiem. W Jastrzębiu doszło do kilku śmiertelnych wypadków z udziałem pijanego kierowcy. Proponuję bardzo duże kary finansowe, które powinny być przeznaczone na leczenie i rekompensatę strat wszystkim poszkodowanym i ich rodzinom w wypadkach samochodowych z udziałem pijanych kierowców. Płatne zaraz po wyroku nie mniej niż 50 tysięcy. Tak na początek.