Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
12 stycznia 2016

Aleje i Zdrój zmienią się nie do poznania? Ambitna koncepcja

  • Aleje i Zdrój zmienią się nie do poznania? Ambitna koncepcja
  • Aleje i Zdrój zmienią się nie do poznania? Ambitna koncepcja
  • Aleje i Zdrój zmienią się nie do poznania? Ambitna koncepcja
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

11 stycznia podczas spotkania prezydent miasta z mieszkańcami przedstawiono koncepcję na zagospodarowanie terenów wokół alei Piłsudskiego i Jana Pawła II oraz ulicy 1 Maja w Zdroju. Pomysły są bardzo ambitne. Mieszkańcy, którzy byli na spotkaniu mieli okazję zobaczyć wizualizacje "nowego Jastrzębia".

- Jastrzębie-Zdrój jest niezwykłym i pięknym miastem. Trzeba tylko dobrze patrzeć i nieco zmienić kilka rzeczy, które pozwolą miastu być takie jakie powinno być - tak zaczęli spotkanie architekci z biura Toprojekt z Rybnika, którzy stworzyli koncepcję zagospodarowania terenów.

Według propozycji stworzonej dla Urzędu Miasta, Aleje Piłsudskiego i Jana Pawła II mają oddzielać drzewa, które będą okalać ulicę na jej długości. Wokół mają się znaleźć drzewa, ławki oraz nowe wiaty przystankowe. W punkcie centralnym miasta, czyli na Rondzie Centralnym, architekci zaproponowali utworzenie dyskoteki. To jednak tylko pomysł, choć jak mówił Marek Wawrzyniak z Toprojekt, powinnien znaleźć się tam jakiś charakterystyczny obiekt. To tylko ogólny zarys tego jak mogą wyglądać ulice naszego miasta.

Duża przemiana czeka także ulicę 1 Maja w Zdroju. Ruch na tej ulicy ma zostać ograniczony. Wbrew obawom mieszkańców, nie planuje się całkowitego zamknięcia ulicy. Ulica ma przypominać deptak, na którym będą się mieścić m.in. ławki, kawiarnie, restauracje oraz fontanna, która wpadać będzie w teren Parku Zdrojowego. Całość razem z parkiem oraz Domem Solidarności ma stworzyć miejsce spotkań dla mieszkańców oraz przyjezdnych.

- Chcemy jeszcze w 2016 roku rozpocząć realizację, ale zobaczymy na ile wystarczy nam pieniędzy. Pierwszym etapem najprawdopodobniej będzie przebudowa 1 Maja - mówiła prezydent Anna Hetman.

Cała koncepcja nie jest już końcową wizją rewitalizacji ulic Jastrzębia. Będą trwać jeszcze konsultacje, które być może zmienią jeszcze zarys koncepcji. Wkrótce wszyscy mieszkańcy będą mogli zobaczyć projekty rewitalizacji miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Droga prowadząca do OWN gotowa Droga prowadząca do OWN gotowa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
KEK14.01.2016 16:35

A na warmińskiej strach się poruszać po tym wszystkim.
Co do pomorskiej... pomorska wygląda znacznie lepiej niż warmińska (bywam na warmińskiej ale nie mieszkam).

Gosc14.01.2016 12:33

Dyskoteka na rondzie dla kogo malo lokali maja modzi a moze cos dla starszego pokolenia jakis dancing chociaz raz w tygodniu??? A gdzie obiecany OWN ?A gdzie dokonczenie ulicy Pomorskiej gdzie jakas pierdola zrobila parking na ukos gdzie miesci sie 1 auto zamiast 2 . Czekamy na wiecej miejsc parkingowych przy Pomorskiej od 2-14 i 3-15 ,remont chodnikow i ulicy od lat!!!.

Gość13.01.2016 15:24

chodniki i jezdnia zniszczone przez korzenie, i dodatkowa robota z liśćmi na jesień

Gość13.01.2016 15:22

inwestor z strefy centrum w zamian za wycięcie posadzi drzewa wzdłuż Aleji ?

Gość13.01.2016 14:53

dyskoteka to najlepszy pomysł, bo co piątek i co sobota będą wszystkie śmietniki poprzewracane i obrzygane chodniki, tego właśnie na trzeba

mieszkaniec13.01.2016 14:16

Wygląd miasta jest ważny, ale przede wszystkim władze powinny zadbać o jego rozwój ekonomiczny. Gdy upadnie JSW to w Jastrzębiu zostaną sami emeryci, bo młodzi będą musieli szukać pracy gdzie indziej. Dlatego dla pani prezydent i jej zastępców oraz doradców priorytetem powinny być sprawy związane z zagospodarowaniem strefy specjalnej, ściągnięciem inwestorów itd. Cały czas słyszymy o braku pieniędzy w budżecie więc skąd są środki na tworzenie przez rybnickich architektów nowych wizji naszego miasta? A jeszcze do "ktoski" gratuluję znalezienia tylu dobrych ofert pracy i za tak dobre pieniądze, sam mam pracę ale wiem ilu młodych jej poszukuje i wbrew twojej opinii chce się im ruszyć "d...sko". Mam wrażenie, że mieszkamy w dwóch różnych miastach, chyba, że korzystasz ze znajomości z naszymi włodarzami.

antyzagór13.01.2016 12:15

Dla tych , co tak bardzo lubią jeździć do zapyziałego i przereklamowanego Rybnika. Już teraz wiem dlaczego ci co jeżdżą do Rybnika mają zaniżone IQ. http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,ten-raport-nie-pozostawia-zludzen-rybnik-jednym-z-najbardziej-rakotworczych-miast-w-polsce-,wia5-3266-29148.html 

Pokaż wszystkie opinie (25)