Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 stycznia 2016

Siatkówka: Cuprum Lubin pokonane w sparingu

Siatkówka: Cuprum Lubin pokonane w sparingu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W sobotnim spotkaniu w obu zespołach zabrakło graczy biorących udział w kwalifikacjach olimpijskich. Jastrzębski Węgiel musiał sobie radzić bez Kanadyjczyka Toontje Van Lankvelta, zaś Cuprum bez reprezentantów Polski: Marcina Możdżonka i Grzegorza Łomacza oraz Niemca Marcusa Bohme.

W tym spotkaniu trener Mark Lebedew zdecydował się na grę z dwoma libero. Do przyjęcia ustawiał się Jakub Popiwczak, natomiast Adrian Muhułka był odpowiedzialny za obronę.

W pierwszym secie rywale zdominowali naszą drużynę w bloku (4-0) i ataku, czego efektem była gładka wygrana w partii do 18.

W drugiej partii Pomarańczowi prowadzili od początku. Wprawdzie po asie serwisowym Keitha Puparta lubinianie wyrównali stan seta po 19, ale końcówka należała do naszego zespołu. W tym fragmencie spotkania prym wiedli skrzydłowi: Maciej Muzaj oraz Jason De Rocco, którzy zdobyli po pięć punktów.

Trzeci set miał najbardziej wyrównany przebieg, a prowadzenie zmieniało się raz na korzyść jednych, raz drugich. W lubińskim zespole na placu gry pojawili się Mateusz Malinowski oraz Robert Taht, zaś w drużynie trenera Marka Lebedew Konrad Formela zastąpił Aleksandra Szafranowicza. I to właśnie skuteczny kontratak w wykonaniu wychowanka naszego klubu dał wygraną w secie (27:25).

W czwartym secie obaj trenerzy sięgnęli po kolejne zmiany w składzie. Nasz szkoleniowiec dał szansę Radosławowi Gilowi, Damianowi Śliżowi, Patrykowi Strzeżkowi oraz Marcinowi Bachmatiukowi, natomiast Gheorghe Cretu desygnował do gry Łukasza Kaczmarka oraz Marcina Krysia. Nasi zmiennicy utrzymali dobry rytm gry i napędzani efektywnymi akcjami Formeli oraz De Rocco (w sumie 19 punktów w całym meczu) zakończyli seta i cały mecz zwycięsko dla Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:1 (18:25, 25:22, 27:25, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Masny, De Rocco, Szafranowicz, Sobala, Boruch, Popiwczak (libero) oraz Mihułka (libero), Formela, Bachmatiuk, Śliż, Gil, Strzeżek.

Cuprum Lubin: Romać, Gorzkiewicz, Pupart, Włodarczyk, Gunia, Michalski, Rusek (libero) oraz Taht, Malinowski, Kryś (libero), Kaczmarek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć

Jastrzębski Węgiel pokonuje Skrę Bełchatów 3:1 Jastrzębski Węgiel pokonuje Skrę Bełchatów 3:1

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!