Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
14 stycznia 2016

Tak mogą wyglądać zmienione Aleje i Zdrój

  • Tak mogą wyglądać zmienione Aleje i Zdrój
  • Tak mogą wyglądać zmienione Aleje i Zdrój
  • Tak mogą wyglądać zmienione Aleje i Zdrój
  • Tak mogą wyglądać zmienione Aleje i Zdrój
Więcej zdjęć:
fot. toprojekt.com

Mamy już wizualizacje rewitalizacji terenów Alei Piłsudskiego, Alei Jana Pawła II oraz dzielnicy Zdrój. Cały czas trwać będą konsultacje z mieszkańcami oraz prace nad ulepszaniem projektu.

Pierwsze zdjęcie przedstawia ulicę 1 Maja w Zdroju. Ulica zostanie poszerzona, pojawią się drzewa, ławeczki i kawiarnia. Tuż obok, na wysokości poczty mieścić się będzie fontanna (zdjęcie nr 2), która wpadać będzie do Parku Zdrojowego tworząc ciekawą, wpisaną w rzeźbę terenu architekturę.

Zdjęcie numer 3 przedstawia zmienioną aleję Piłsudskiego (w okolicach przystanku przy ul. Katowickiej). Na pasie zieleni pojawić się mają drzewa, a przy chodnikach pojawią się ławki i przystanki autobusowe. Ostatnią wizualizacją jest rondo centralne, na którym powinien pojawić się jakiś charakterystyczny obiekty. Według odważnych wizji architektów mogłaby być to dyskoteka, połączona z podziemiami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
Ja23.01.2016 15:25

Bardzo fajna, ciekawa propozycja, wizja. Brawo za pomysł, kreatywność

Gość21.01.2016 23:25

to jakaś praca dyplomowa absolwenta, tylko jeden obrazek przypomina Jastrzębie, reszta jest z szuflady wyciągnięta i opchnięta miastu za trochę kasy.

prawda21.01.2016 11:00

bardzo fajnie ze są plany, ale faktycznie już ktoś napisał jak padnie JSW to i tak to miasto umrze.

j23419.01.2016 8:34

Zróbcie najpierw porządek w tych parkach i deptakach co są.
na OWNnie można zrobić wiele nawet zimą ten obiekt mógł tętnic życiem ale po co.
Latem kąpiele zimom ślizgawki i alejki spacerowe.

do FuckLogic18.01.2016 22:12

nie da się zrobić żadnej windy do podziemi z ronda, technicznie jest to niemożliwe, uspokój się, dziecko!!!!!

zdrojek18.01.2016 21:08

Wszystko pięknie proszę planować ale najważniejsze to proszę dopilnować by naprawione zostały zniszczone w trakcie budowy inhalatorium alejki. Wezwać wykonawcę muru oporowego w parku do napraw gwarancyjnych wiosną bo już występują liczne pęknięcia. Może przeznaczyć troszkę pieniędzy na częstsze patrole policji w Zdroju bo dewastowanie istniejącej infrastruktury przez pijanych jest częsta. Kosze co weekend są poprzewracane a śmiecie walają się po ulicy. Jeśli nie policja to może monitoring ?. Jak pisał ktoś wcześniej może zamiast upiększać i może przesadnie dbać o estetykę to pomyśleć perspektywicznie o rozwoju miasta w kierunku pozyskania inwestycji i większej palety pracodawców bo z tego co widać to kopalnie już się kończą.... a co potem ?

FuckLogic18.01.2016 11:19

To chyba logiczne ze wejście i wyjscie z dyskoteki będzie przez podziemia. Widział ktos pasy na rondzie? Trochę pomyslunku ludzie...

Pokaż wszystkie opinie (44)