Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 stycznia 2016

ARP i PIR pomogą JSW? Mogą nabyć udziały

ARP i PIR pomogą JSW? Mogą nabyć udziały
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) raz Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR) być może udzielą wsparcia finansowego Jastrzębskiej Spółce Węglowej. ARP i PIR mogą nabyć mniejszościowe udziały w spółkach zależnych JSW.

Takie informacje podaje "Puls Biznesu". Według nich, ARP może nabyć udziały w koksowni Victoria, a PIR w innej spółce z grupy JSW. Jednak nie wiadomo jakiej. Wykup udziałów miałby polegać na tym, że gdy spółka po kliku latach polepszy swoją sytuację finansową, odkupi je od ARP i PIR. Do tej pory ARP i PIR nie skomentowały tych informacji.

Biorąc pod uwagę ceny akcji, za które płaci się na giełdzie niecałe 9 zł, wycena spółki kształtuje się na poziomie ponad 1 mld zł. To aż o blisko 0,49 mld zł mniej niż kwota za jaką JSW kupiła w 2014 r. kopalnię Knurów-Szczygłowice. To wzbudziło spekulacje o przejęciu JSW po atrakcyjnej cenie przez inny podmiot. Jest jednak prawie pewne, że do przejęcia spółki nie dojdzie. Większościowy udziałowiec, czyli Skarb Państwa, musiałby sprzedać spółkę po bardzo nieopłacalnej cenie. Minister Skarbu musiałby się wtedy liczyć z zarzutem wyprzedaży majątku za bezcen.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
odezwa29.01.2016 2:12

górnicy, bierzcie łomy i STRAJKUJCIE, wam się należą, czternastki, szesnastki, dziewiętnastki, barbórki, kredkowe, gruszkowe, darmowe golonko, zniżka na zakupy w monopolowym i panienki na koszt spółki, taka prawda!!! Łomy w dłoń i na koń!!!!

menel20.01.2016 22:14

tak tak kolejne zarządy i pasibrzuchy pseudo doradcy na garnuszku JSW .GÓRNICY trzymcie SIĘ ZA KIESZENIE .

xD20.01.2016 13:40

Spółka warta 1 mld zł kupiła bezużyteczną kopalnię wartą 1,5 razy więcej. Takie rzeczy tylko w państwowych spółkach...

Eco20.01.2016 13:21

A SRK nie chce pomóc i nabyć udziałów ??