Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
1 lutego 2016

Na razie tylko 8 osób zdecydowało się odpracować dług

Na razie tylko 8 osób zdecydowało się odpracować dług
fot. Robert Sitek

Od października 2015 roku dłużnicy lokalów należących do miasta mogą odpracowywać długi. Na blisko 500 dłużników pracę podjęło zaledwie 8 osób. Miasto liczy, że gdy zacznie się wiosna, chętnych zgłosi się więcej.

Pod koniec minionego roku miasto wprowadziło tzw. świadczenia wzajemne. Pozwalają one odpracować długi osobom, które zalegają z zapłatą czynszu w lokalach, których właścicielem jest miasto. Wśród 17 osób, które zgłosiły chęć by odpracować dług, ostatecznie tylko 8 podpisało umowy z miastem. Te osoby wykonują prace porządkowe, np. sprzątanie, drobne naprawy czy roznoszenie korespondencji.

Miasto liczy, że na wiosnę zgłosi się więcej osób. Wtedy też będzie większe zapotrzebowanie na tego typu prace. Z pomocy dłużników na razie korzystają przedszkola, szkoły oraz Miejski Zarząd Nieruchomości.

- Wachlarz prac jest szeroki, tylko czekamy aż nadejdą warunki wiosenne. Te osoby, które się zgłoszą będą kierowane m.in. do uprzątania terenów zielonych - mówi Janusz Buda, wiceprezydent miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł. Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł.

Konsekwencje zadłużenia. Co ze świadczeniem wychowawczym, czyli 500+ a komornik Konsekwencje zadłużenia. Co ze świadczeniem wychowawczym, czyli 500+ a komornik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Damian02.02.2016 13:55

Każdemu moze powinąć sie noga, nie możecie mowić od razu wywalać na bruk! Bardzo dobry pomysł z tym odpracowaniem. Jeżeli ktos nie płaci i nie chce odpracować to co innego.

dq01.02.2016 17:05

Tak, już pędzą wszyscy, całe 500 dłużników razem z rodzinami przyjdzie, a niektórzy nawet na wszelki wypadek na zapas odpracują.

Jacek 01.02.2016 10:49

Tych którzy nie będą chcieli odpracować tych długów wywalić na bruk bo każdy podatnik z Jastrzębia płaci za nich w postaci podatku