Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
3 lutego 2016

Związki zawodowe źle dysponowały pieniędzmi?

Związki zawodowe źle dysponowały pieniędzmi?
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Związek zawodowy "Jedność" działający przy JSW twierdzi, że inne związku zawodowe źle zarządzają pieniędzmi. Chodzi m.in. o dopłaty do wycieczek oraz zbyt wysokie stawki za przewozy.

Działacze "Jedności" przedstawili wyniki swoich analiz dotyczących wycieczek organizowanych przez związki zawodowe. Ich wątpliwości budzą wysokie stawki za przejazd - 5 zł za kilometr, zamiast rynkowych 4 zł. Przewozy autokarowe odbywały się również bez przetargu, co ma sugerować, że istnieje zmowa zawiązków zawodowych z przewoźnikami.

W minionym roku na jednego pracownika kopalni przypadło około 600 zł dofinansowania do tzw. wypoczynku letniego. Natomiast jeden z działaczy związkowych miał otrzymać blisko 12 tys. zł na ten cel.

- Był jedenaście razy na wycieczce! Skąd wziął tyle urlopu?! - pytał Oskar Karwacki z "Jedności".

Przedstawiciele związku zawodowego "Jedność" chcą by pieniądze trafiały bezpośrednio do pracowników, a nie związków zawodowych. Jak tłumaczą, to byłby sprawiedliwy podział.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Zenek s.06.02.2016 22:16

Najważniejsze aby związkowcy mieli na nowe domy, nowe samochody, a zony nie musiały pracować

Hajer05.02.2016 17:22

Tajemnica poliszynela jest jak najgrubsza zwiazkowa rybenka przechodzi badania okresowe. Do tego jeszcze nie wybrany urlop chyba z 4 lat, bo po co mu jak ma sie tak dobrze jakby caly czas na urlopie byl.

Pytanie05.02.2016 12:37

Najgrubszy związkowiec z Zofiówki jak przechodzi badania okresowe - musi je mieć skoro jest zatrudniony na kopalni?

x04.02.2016 22:16

szanowni górnicy - pretensje do siebie - za wczasy dofinansowane przez związki, za kasę ze związków na podręczniki, za imprezki-pikniki, za bilety tańsze na np. mecze siatkówki Jastrzębskiego itp. daliście się zagonić w kozi róg ..... a podobno wina była Zagórowskiego... może i częściowo tak ale czy w 100%....dlaczego do kosza wrzucony został projekt o normalnej pracy związkowców jak każdego innego pracownika..... układy... itp. dajcie się dalej nabijać w butelkę..... każdy wam to mówi...... a wy swoje.....

Spid 04.02.2016 20:05

Czy teraz Szereda kasuje pensje za stanowisko prezesa i przewodniczącego związku zawodowego? Czy tylko za prezesa?

Hajer04.02.2016 14:53

To nie jedyne grzeszki zwiazkowcow. Jakby sie im dobrze przyjzec to by sie wiele nadawalo do prokuratury. Wezmy na to ZZ na Zofiowce. Jedna wielka klitka, maja zmowe co do swoich dzialan, robia to samo a jest ich tyle zeby miec stanowiska. Wiekszosc emeryci z uprawnieniami od wielu lat. Nie ida na emeryture bo kasa im sie zgadza a stawki sa nadsztygarskie, jak pojda na emeryture to skad nabiora lat dolu jak siedzieli i pierdzieli w stolki. Co moga wiedziec o interesie pracownika jak od lat nie byli na dole. Widzial ktos trzezwego przewodniczacego? Gorzala leje sie w biurach hektolitrami i to w czasie pracy, taki przewodniczacy Waldek (najgrubszy) nigdy do domu nie wraca trzezwy. Wycieczki za darmo, grile, festyny, prezenciki od roznych ludzi, pensje nadsztygarskie, nie trzeba nic robic...Zyc nie umierac...

1604.02.2016 12:49

Do Aga. Nie wiem czemu kto tu co pisze ale wiem jedno wszystkie inne związki szczują ludzi na Jedność bo im koryta z pod ryji się wyrywa.
Jestem członkiem jednego z małych związków i tez drę koty z prezesem (pseudo prezesem)

Pokaż wszystkie opinie (18)