Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
3 lutego 2016

Mieszkańcy zdecydują o inwestycjach w mieście

Mieszkańcy zdecydują o inwestycjach w mieście
fot. UM Jastrzębie

W najbliższy poniedziałek o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami. Jastrzębianie poznają wtedy inwestycje, które mogą zostać zrealizowane w najbliższych latach. To mieszkańcy wybiorą te priorytetowe.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju będą mogli mieć wpływ na inwestycje, które należy wykonać w pierwszej kolejności. Lista zadań będzie dostępna od 8 lutego na stronie konsultacje.jastrzebie.pl. Ta inwestycja, która uzyska największą ilość głosów będzie zrealizowana w pierwszej kolejności.

- W naszym mieście jest wiele do zrobienia. Budżet jednak bardzo nas ogranicza, a co za tym idzie stajemy przed problemem wyboru konkretnej inwestycji do realizacji. Tę decyzję chciałabym podjąć wspólnie z Państwem. Zachęcając do współdecydowania o naszym mieście wierzę, że konsultacje te będą cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców - mówi prezydent miasta Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł? JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł?

Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie" Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Gość14.02.2016 21:24

Mieszkańcy już dawno zdecydowali: OWN. Domyślam się zatem, ze praca tam wre>?

Gość08.02.2016 10:45

standardowe odpowiedzi, "gotowce" i ogólniki odpisują . Pytasz: czy władze miasta zajmują się dziurami w jakiejś drodze?" Zapewne odpiszą "Miasto zajmuje się remontami dróg". A jakby tak zapytać "Czy miasto nie powinno odkupić niedokończoną część MOK i umieścić tam coś?", to na pewno odpiszą: "w budżecie miasta nie przewidziano środków na ten cel". "Kiedy znikną śmieci z ulicy takiej i takiej?" "W tej sprawie proszę zwrócić się do podległej miastu spółki "Komunalnik"". Tak by to wyglądała, ta korespondencja przykładowa.

Prawdomowny07.02.2016 22:15

Chyba zartujecie sadzac, ze zostawiajac swoj poprzedni komentarz mialem nadzieje, ze ktokolwiek z Urzedu Miasta go przeczyta badz wezmie pod uwage? Spokojnie, nawet przez mysl by mi to nie przeszlo i musze przyznac, ze poprawiliscie mi teraz humor ;) Pisma do UM raczej nie mialem jeszcze okazji skladac i nie zamierzam bo szkoda czasu na czynnosci, z ktorych nic nie wynika. Jedynie utwierdziliscie mnie w przekonaniu, ze nie warto sobie tym glowy zawracac.
@do Prawdomówny: to nie lenistwo. Gdybym byl wtedy w miescie na pewno z ciekawosci podjechalbym posluchac, ewentualnie wyrazic swoja opinie. Ciekawy jestem natomiast czy Ty sie wybierzesz?
Pozdrawiam myslacych..

Gość06.02.2016 21:40

złóż zapytanie, ale nie zdziw się jak cię jakaś pani z UM ochrzani, ze zawracasz głowę i że ostatecznie dostaniesz pismo z odpowiedzią: "Po zapoznaniu się z Pana pismem stwierdzamy, że: NIE DA SIĘ" albo "nie przewidziano w budżecie miasta środków na ten cel"., albo: "prosimy o zapytanie tego, tamtego, a na końcu Archanioła Gabriela, może oni udzielą panu informacji"
Do "do Prawdomówny" - składałeś kiedyś jakieś pismo do UM? Zapewne nie, więc złóż i skończysz żyć złudzeniami, że ktoś w UM ma poważanie dla takich pism.

do Prawdomówny06.02.2016 19:46

I myślisz ze zostawiając komentarz na portalu zostanie dostrzezony przez kogos z UM albo samą Panią Prezydent? Dobre sobie. Lenistwo ludzie nie zna granic. Widać jakie jest zaangazowanie mieszkańców w sprawy miasta... Eh.. Lepiej złóż zapytanie do UM z propozycją odnowy dróg, chodników czy placów zabaw.

Prawdomowny06.02.2016 19:10

Nowe budowy - nie.
Poprawa stanu drog/chodnikow/alejek + ewentualna budowa sciezek rowerowo-rolkowych. Wypadaloby zadbac tez o prozaiczna rzecz jaka sa place zabaw, niech bedzie ich wiecej i na kazdym osiedlu. Jakies lawki, wiecej oswietlenia w zaciemnionych miejscach. Proste i niewymagajace wielkich nakladow inwestycje, ktore zwracaja sie poprzez poprawe zadowolenia i bezpieczenstwa mieszkancow. Pod zadnym pozorem nie mozna dopuscic do zadluzenia. Lepiej sobie odmowic bedac na plusie niz karmic sie pozornym luksusem budowanym na dlugu.
W poniedzialek mi nie pasuje wiec zostawiam przekaz tutaj.
Pozdrawiam myslacych.. ;)

gość05.02.2016 9:26

no i ptaki będą robić kupy na samochody

Pokaż wszystkie opinie (26)