Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
3 lutego 2016

Mieszkańcy zdecydują o inwestycjach w mieście

Mieszkańcy zdecydują o inwestycjach w mieście
fot. UM Jastrzębie

W najbliższy poniedziałek o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami. Jastrzębianie poznają wtedy inwestycje, które mogą zostać zrealizowane w najbliższych latach. To mieszkańcy wybiorą te priorytetowe.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju będą mogli mieć wpływ na inwestycje, które należy wykonać w pierwszej kolejności. Lista zadań będzie dostępna od 8 lutego na stronie konsultacje.jastrzebie.pl. Ta inwestycja, która uzyska największą ilość głosów będzie zrealizowana w pierwszej kolejności.

- W naszym mieście jest wiele do zrobienia. Budżet jednak bardzo nas ogranicza, a co za tym idzie stajemy przed problemem wyboru konkretnej inwestycji do realizacji. Tę decyzję chciałabym podjąć wspólnie z Państwem. Zachęcając do współdecydowania o naszym mieście wierzę, że konsultacje te będą cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców - mówi prezydent miasta Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Łazienki III zostaną zmodernizowane za prawie 10 mln zł Łazienki III zostaną zmodernizowane za prawie 10 mln zł

JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Gość14.02.2016 21:24

Mieszkańcy już dawno zdecydowali: OWN. Domyślam się zatem, ze praca tam wre>?

Gość08.02.2016 10:45

standardowe odpowiedzi, "gotowce" i ogólniki odpisują . Pytasz: czy władze miasta zajmują się dziurami w jakiejś drodze?" Zapewne odpiszą "Miasto zajmuje się remontami dróg". A jakby tak zapytać "Czy miasto nie powinno odkupić niedokończoną część MOK i umieścić tam coś?", to na pewno odpiszą: "w budżecie miasta nie przewidziano środków na ten cel". "Kiedy znikną śmieci z ulicy takiej i takiej?" "W tej sprawie proszę zwrócić się do podległej miastu spółki "Komunalnik"". Tak by to wyglądała, ta korespondencja przykładowa.

Prawdomowny07.02.2016 22:15

Chyba zartujecie sadzac, ze zostawiajac swoj poprzedni komentarz mialem nadzieje, ze ktokolwiek z Urzedu Miasta go przeczyta badz wezmie pod uwage? Spokojnie, nawet przez mysl by mi to nie przeszlo i musze przyznac, ze poprawiliscie mi teraz humor ;) Pisma do UM raczej nie mialem jeszcze okazji skladac i nie zamierzam bo szkoda czasu na czynnosci, z ktorych nic nie wynika. Jedynie utwierdziliscie mnie w przekonaniu, ze nie warto sobie tym glowy zawracac.
@do Prawdomówny: to nie lenistwo. Gdybym byl wtedy w miescie na pewno z ciekawosci podjechalbym posluchac, ewentualnie wyrazic swoja opinie. Ciekawy jestem natomiast czy Ty sie wybierzesz?
Pozdrawiam myslacych..

Gość06.02.2016 21:40

złóż zapytanie, ale nie zdziw się jak cię jakaś pani z UM ochrzani, ze zawracasz głowę i że ostatecznie dostaniesz pismo z odpowiedzią: "Po zapoznaniu się z Pana pismem stwierdzamy, że: NIE DA SIĘ" albo "nie przewidziano w budżecie miasta środków na ten cel"., albo: "prosimy o zapytanie tego, tamtego, a na końcu Archanioła Gabriela, może oni udzielą panu informacji"
Do "do Prawdomówny" - składałeś kiedyś jakieś pismo do UM? Zapewne nie, więc złóż i skończysz żyć złudzeniami, że ktoś w UM ma poważanie dla takich pism.

do Prawdomówny06.02.2016 19:46

I myślisz ze zostawiając komentarz na portalu zostanie dostrzezony przez kogos z UM albo samą Panią Prezydent? Dobre sobie. Lenistwo ludzie nie zna granic. Widać jakie jest zaangazowanie mieszkańców w sprawy miasta... Eh.. Lepiej złóż zapytanie do UM z propozycją odnowy dróg, chodników czy placów zabaw.

Prawdomowny06.02.2016 19:10

Nowe budowy - nie.
Poprawa stanu drog/chodnikow/alejek + ewentualna budowa sciezek rowerowo-rolkowych. Wypadaloby zadbac tez o prozaiczna rzecz jaka sa place zabaw, niech bedzie ich wiecej i na kazdym osiedlu. Jakies lawki, wiecej oswietlenia w zaciemnionych miejscach. Proste i niewymagajace wielkich nakladow inwestycje, ktore zwracaja sie poprzez poprawe zadowolenia i bezpieczenstwa mieszkancow. Pod zadnym pozorem nie mozna dopuscic do zadluzenia. Lepiej sobie odmowic bedac na plusie niz karmic sie pozornym luksusem budowanym na dlugu.
W poniedzialek mi nie pasuje wiec zostawiam przekaz tutaj.
Pozdrawiam myslacych.. ;)

gość05.02.2016 9:26

no i ptaki będą robić kupy na samochody

Pokaż wszystkie opinie (26)