Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
3 lutego 2016

Obserwowali kierowców z tajemniczego samochodu

Obserwowali kierowców z tajemniczego samochodu
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Ruchome Stanowisko Dowodzenia (RSD) monitorowało jastrzębskie drogi pod koniec stycznia. To specjalny samochód z którego policjanci mogli dyskretnie przyglądać się kierowcom i przechodniom. W jednym dniu dzięki RSD wykryto 15 wykroczeń.

- Samochód wyposażony jest w kamery i sprzęt rejestrujący o wysokiej rozdzielczości, który umożliwia zarejestrowanie nawet najmniejszych detali. Załoga, pozostając w środku pojazdu, może dyskretnie przyglądać się poczynaniom osób znajdujących się nawet kilkaset metrów dalej - informuje policja.

W ten sposób policjanci odnotowali 15 wykroczeń. Aż 14 z nich było popełnionych przez kierowców. Funkcjonariusze ukarali mandatami 13 osób, które nie ustąpiły pierwszeństwa pieszym oraz kierowcę, który wykonał manewr omijania na przejściu dla pieszych. Mundurowi skierowali również do sądu jeden wniosek o ukaranie. Mandatem karnym ukarany został także pieszy, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Motocykl wjechał wprost pod autobus Motocykl wjechał wprost pod autobus

78-letnia kobieta zgubiła się o świcie 78-letnia kobieta zgubiła się o świcie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
kpth05.02.2016 15:48

jakie to auto? Psy już nie wiedzą co wymyśleć

domator04.02.2016 18:25

Za niedługo to ci do sypialni będą zaglądać, czy robisz to z żoną, tak jak ci POlicja każe.

max04.02.2016 11:31

a może by tak z dronów wojskowych jak w filmie"dobre zabijanie",wtedy ogarną całe miasta,kraj.Ojciec z Torunia by ze szczęścia oszalał,a program flagowy np. 5000+ na każde dziecko bez żadnych limitów,super;)

anty bzzzz03.02.2016 22:37

Te, bzzzz! To że zdaje ci się, że jesteś muchą to nie uwalnia cię od myślenia.

cran03.02.2016 20:46

tylko 15 wykroczeń..?to gdzie oni stali na przejściu koło dworca na północnej...niech staną na skrzyżowaniu koło urzędu miasta tam nie ma zmiany świateł żeby ktoś nie przejechał na CZERWONYM i mają 60 wykroczeń na godzinę...

jastrzębianin 03.02.2016 20:15

Ciężko nazwać go tajemniczym, skoro wokół niego w pewnym momencie stało z 7 radiowozów...

bzzzzzzzzzzz03.02.2016 20:04

sukces ? nie to nagonka na obywatela !!