Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
4 lutego 2016

Wiceminister: Plan naprawczy JSW wymaga weryfikacji

Wiceminister: Plan naprawczy JSW wymaga weryfikacji
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wiceminister energii, Grzegorz Tobiszowski chce zweryfikować plan naprawczy dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zła sytuacja rynkowa najprawdopodobniej zmusi JSW do sprzedaży części udziałów w swoich przedsiębiorstwach.

- Weryfikacji wymagają kluczowe założenia, które mieliśmy, jeśli chodzi o plan inwestycyjny i zbudowanie zaplecza kapitałowego w JSW, opartego na aktywach, które spółka posiada - mówi wiceminister Tobiszowski.

Jednym z pomysłów na pomóc JSW jest sprzedaż udziałów. Pieniądze miałyby w głównej mierze pochodzić od inwestorów, w których większościowy pakiet ma Skarb Państwa. Dzięki temu kontrolę nad spółką nadal miałby rząd.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje na temat sprzedaży Spółki Energetycznej Jastrzębie. Jej zakupem ma być zainteresowane PGNiG Termika, czyli spółka w większości należąca do Skarbu Państwa. Czy transakcja dojdzie do skutku? Jeszcze nie wiadomo, ale jeśli tak będzie to na przełomie lutego i marca tego roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
ZZ07.02.2016 16:48

Zagór Wróć! !!!!!!!!

Gość04.02.2016 19:07

Rządzą wasi, a kasy nie będzie.

Gość04.02.2016 17:59

W takim razie STRAJK!!!!

ad tpw04.02.2016 16:25

mysle ze to dobre podsumowanie sytuacji w kopalniach jsw

Hutnik04.02.2016 16:03

Zbliża sie wypłata proponuje wypłacić górnikom 9% ich wynagrodzenia!!! Jak wszyscy to wszyscy na jeden pokład !! A prezesi zero !!! Toniemy toniemy

Tpw04.02.2016 14:15

Proponuje awansować kilku pociotków na nadgornikow, nadsztygarow, kierowników, pełnomocników, inspektorów, kalifaktorów, może jak nad jednym górnikiem, bedzie stało 5 głupich, ale z odpowiednim nazwiskiem sztygarow uda sie wydobyć wiecej węgla? A i najważniejsze do ratowania JSW trzeba koniecznie wybudować jeszcze większy budynek spolki, powołać wiecej pełnomocników, dykektorow prezesów i ich zastępców. No i wiadomo w biurowcach za mało pan! Wiecej ściemniaczy zatrudnijcie, a górnikom dalej mówicie ze to, czy tamto muszą zrobic we dwójkę bo nie ma rąk dł pracy.

Jur04.02.2016 12:53

Toniemy

Pokaż wszystkie opinie (8)