Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
4 lutego 2016

Wiceminister: Plan naprawczy JSW wymaga weryfikacji

Wiceminister: Plan naprawczy JSW wymaga weryfikacji
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wiceminister energii, Grzegorz Tobiszowski chce zweryfikować plan naprawczy dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zła sytuacja rynkowa najprawdopodobniej zmusi JSW do sprzedaży części udziałów w swoich przedsiębiorstwach.

- Weryfikacji wymagają kluczowe założenia, które mieliśmy, jeśli chodzi o plan inwestycyjny i zbudowanie zaplecza kapitałowego w JSW, opartego na aktywach, które spółka posiada - mówi wiceminister Tobiszowski.

Jednym z pomysłów na pomóc JSW jest sprzedaż udziałów. Pieniądze miałyby w głównej mierze pochodzić od inwestorów, w których większościowy pakiet ma Skarb Państwa. Dzięki temu kontrolę nad spółką nadal miałby rząd.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje na temat sprzedaży Spółki Energetycznej Jastrzębie. Jej zakupem ma być zainteresowane PGNiG Termika, czyli spółka w większości należąca do Skarbu Państwa. Czy transakcja dojdzie do skutku? Jeszcze nie wiadomo, ale jeśli tak będzie to na przełomie lutego i marca tego roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
ZZ07.02.2016 16:48

Zagór Wróć! !!!!!!!!

Gość04.02.2016 19:07

Rządzą wasi, a kasy nie będzie.

Gość04.02.2016 17:59

W takim razie STRAJK!!!!

ad tpw04.02.2016 16:25

mysle ze to dobre podsumowanie sytuacji w kopalniach jsw

Hutnik04.02.2016 16:03

Zbliża sie wypłata proponuje wypłacić górnikom 9% ich wynagrodzenia!!! Jak wszyscy to wszyscy na jeden pokład !! A prezesi zero !!! Toniemy toniemy

Tpw04.02.2016 14:15

Proponuje awansować kilku pociotków na nadgornikow, nadsztygarow, kierowników, pełnomocników, inspektorów, kalifaktorów, może jak nad jednym górnikiem, bedzie stało 5 głupich, ale z odpowiednim nazwiskiem sztygarow uda sie wydobyć wiecej węgla? A i najważniejsze do ratowania JSW trzeba koniecznie wybudować jeszcze większy budynek spolki, powołać wiecej pełnomocników, dykektorow prezesów i ich zastępców. No i wiadomo w biurowcach za mało pan! Wiecej ściemniaczy zatrudnijcie, a górnikom dalej mówicie ze to, czy tamto muszą zrobic we dwójkę bo nie ma rąk dł pracy.

Jur04.02.2016 12:53

Toniemy

Pokaż wszystkie opinie (8)