Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
5 lutego 2016

Przejazdy dla "Rodziny 3+" nie będą już darmowe

Przejazdy dla "Rodziny 3+" nie będą już darmowe
fot. Robert Cebula / UM Jastrzębie

MZK zawiesza czasowo bezpłatne przejazdy dla posiadaczy kart "Rodzina 3+" z których korzystają rodziny wielodzietne. Bezpłatne przejazdy zbyt obciążyłyby budżet związku, dlatego MZK postanowiło wprowadzić 50% ulgi.

Z darmowych przejazdów mogli korzystać członkowie rodzin wielodzietnych, którzy nie ukończyli 20 roku życia. Od marca 2015 MZK zawiesza bezpłatne przejazdy i wprowadza 50-procentową ulgę. Praktycznie oznacza to, że ulga przestanie obowiązywać, ponieważ większość z tych osób i tak płaciłoby za przejazdy mniej, z uwagi na ulgi dla uczniów. Do tej pory wydano łącznie 2,5 tys. kart "Rodzina 3+".

- Z arząd MZK rozpatrywał różne warianty mające na celu poprawę sytuacji finansowej. Brano pod uwagę m.in. likwidację biletu za złotówkę. Ostatecznie z tego zrezygnowano i przegłosowano zawieszenie ulgi dla rodzin wielodzietnych. Znaczącym argumentem były dane, z których wynika, że z ulgi tej korzysta wielu mieszkańców gmin, które nie należą do MZK i nie dotują działalności Związku - informuje MZK.

Bezpłatne przejazdy przestaną obowiązywać 1 marca. Od tego czasu należy doładowywać posiadaną e-kartę w najbliższym punkcie doładowań. Przez pierwsze dwa tygodnie obowiązywania nowych zasad kontrolerzy będą pouczać pasażerów i kierować do punktów doładowań.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gorol10.02.2016 17:17

Niektórzy komentatorzy zapędzili się w opiniach na temat rodzin wielodzietnych i mam nadzieję, że przeproszą. W przeciwnym wypadku należy uznać, że mimo wychowania w rodzinie mało dzietnej wychowano dzieci samolubne, niekulturalne i aroganckie - tzn. patologiczne.
MZK trzeba zreformować lub zlikwidować. JSW zlikwidowało część przewozów na kopalnie, a MZK nie potrafi dostosować rozkładu jazdy, aby z bracią górniczą dojechać do kopalni.Linea Trans co pół godziny krąży między Cieszynem, a Jastrzębiem, a tego połączenia też nie potrzebowali kilka lat temu, gdy uczniowie i studenci o to wnioskowali.

PolakiBiedaki10.02.2016 0:32

Nie wstyd Wam,patrzycie tylko ze ktos ma lepiej zamiast cieszyc sie ze sa takie wielodzietne rodziny.Nie dosyc ze kraj przezywa niz demograficzny i za kilkanascie (moze za kilka) lat runie cały ZUS i wtedy zobaczymy kto was bedzie utrzymywac

Gość09.02.2016 9:53

Wielodzietny, jeżeli masz tyle dzieci, to mogą cię nosić w lektyce i nie będziesz musiał korzystać z łaski MZK.

tztz09.02.2016 9:51

Proszę mi wymienić co mają rodziny wielodzietne a wy nie macie?

deco09.02.2016 9:51

dzieci z Jastrzębia - Zdroju spowodowały że MZK jest w plecy o 1 milin złotych - śmiechu warte

tztz09.02.2016 9:43

do Zosia a te jedno dziecko zarobi na dwie wasze emerytury?
moje dzieci będą na to robic, którym zabieracie dojazdy do szkoły

Zosia08.02.2016 21:07

Bardzo dobrze!!!!bo ja mam jedno dziecko tylko mąż pracuje i dajemy rade bez proszeni o zasiłki i zapomogi. A chodzimy wszędzie piechota!!! A widać ze w takich przypadkach kombinują i dostają z różnych ośrodków kasę na dzieci. Bardzo dobrze!!! Naprodukowali niech sami płacą

Pokaż wszystkie opinie (24)