Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-1°
9 lutego 2016

Jastrzębianie mogą głosować na najpotrzebniejszą inwestycję

Jastrzębianie mogą głosować na najpotrzebniejszą inwestycję
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie prezydent miasta z mieszkańcami. Tym razem tematem spotkania były inwestycje miejskie. Jastrzębianie mają zdecydować jakie są najpotrzebniejsze. Sądząc jednak po frekwencji, mieszkańcy nie za bardzo interesują się tematem.

Na spotkanie w Urzędzie Miasta przyszło blisko 30 osób. To nadal nieduże zainteresowanie. Tym bardziej, że tematem spotkania były inwestycje, które są najpotrzebniejsze Jastrzębiu. Mieszkańcy mogli zapoznać się z propozycjami władz miasta oraz przedstawić własne pomysły.

Wśród propozycji znalazły się: remont ulicy oraz chodników na Mazowieckiej, przebudowa skrzyżowania ul. Granicznej z Północną (rondo lub światła), budowa placów zabaw przy przedszkolach i szkołach oraz zagospodarowanie ulicy 1 Maja zgodnie z niedawno przedstawioną koncepcją. Uczestnicy spotkania przedstawiali również swoje własne pomysły, jak np. budowa boisk oraz hal sportowych przy szkołach, budowa strażnicy OSP na ul. Pszczyńskiej czy remont chodników w innych miejscach miasta.

Wiadomo jednak, że nie wszystkie pomysły wpiszą się działania władz miasta. Do dyspozycji jest bowiem 5 mln zł, które udało dodatkowo się wygospodarować. Propozycje muszą mieć charakter ogólnomiejski.

- Wiemy, że potrzeby są ogromne. Mamy do dyspozycji tylko 5 mln zł, dlatego chcę żeby mieszkańcy pomogli zdecydować o tym co w pierwszej kolejności należy zrobić - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Każdy z mieszkańców może wypowiedzieć się w kwestii koniecznych inwestycji w Jastrzębiu-Zdroju. Można to zrobić wchodząc na konsultacje.jastrzebie.pl lub wypełniając ankiety dostępne w Urzędzie Miasta oraz gazecie Jastrząb.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat? JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat?

JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł? JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Mieszkaniec13.02.2016 18:23

Do tej pory nie było takich zwyczajów, żeby mieszkańcy mogli się wypowiadać wprost w UM i wypowiedzi będzie słuchać i traktować poważnie najważniejsza osoba w kierowaniu miastem czyli Pani Prezydent. Są tacy, co starają się umniejszyć zalety pani Prezydent. Pewnie nie tylko z zazdrości. Tu maja przykład na starania się aby zainteresować nas tym na co możemy mieć wpływ. Proszę tak działać dalej. Może z gromady ludzi mieszkających obok powstanie społeczeństwo świadome, że ma prawo i obowiązek decydować o swoim miejscu zamieszkania.

adam12.02.2016 17:50

Srodowiskowy dzienny dom dla doroslych niepelnosprawnych ktorych w miescie jest bardzo duzo a miasto oprocz podjazdow nie ma im nic do zaoferowania. Jastrzebie jest jednym z nielicznych miast w ktorym problem niepelnosprawnosci jakby nie istnieje, bo nikogo nie obchodzi.

Do: gość Dziś o 18:1811.02.2016 20:12

Taniej wyjdzie wprowadzić zakaz poruszania się po mieście pojazdami silnikowymi, ciekawe kiedy włodarze na coś takiego wpadną.

gość11.02.2016 18:18

Rondo północna graniczna mogło by uratować zdrowie i może życie ludzkie, jest to niebezpieczne skrzyżowanie i kolizji i wypadków tutaj było wiele

zdrój11.02.2016 16:43

Jestem za Zdrojem!!! byłoby to pierwsze miejsce z prawdziwego zdarzenia, w którym można byłoby się spotykać. Kiedyś taki był jar czy own, ale to już przeszłość.

koks09.02.2016 23:05

Moim zdaniem zadne chodniki czy drogi poniewaz to nie jest najwazniejsze gdyz drogi w Jastrzebiu sa w dobrym stanie. Pani prezydent powinna polozyc nacisk na architekture miasta poniewaz brakuje tutaj miejsc rekraacji typu park w centrum miasta rynek poprostu zeby mozna bylo gdzies pojsc na spacer a nie tylko pod blokiem bo wizerunek miasta to podstawa.. A graniczna moze poczekac.. Targowisko na bozka tez prosi sie o modernizacje i nic.. A 4 mln byly zarezerwowane ciekawe gdzie te pieniadze :) narazie duzo sie mowi a malo sie dzieje dziekuje jeszcze 3 lata ma pani Hetman

polgks09.02.2016 20:51

A niby po co tam iść będąc mieszkańcem sołectwa???? Jedyne pieniądze jakie tam idą to na różnego rodzaju drogi wyjazdowe (ale już bez chodników) dla jastrzębian!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (14)