Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
9 lutego 2016

Jastrzębianie mogą głosować na najpotrzebniejszą inwestycję

Jastrzębianie mogą głosować na najpotrzebniejszą inwestycję
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie prezydent miasta z mieszkańcami. Tym razem tematem spotkania były inwestycje miejskie. Jastrzębianie mają zdecydować jakie są najpotrzebniejsze. Sądząc jednak po frekwencji, mieszkańcy nie za bardzo interesują się tematem.

Na spotkanie w Urzędzie Miasta przyszło blisko 30 osób. To nadal nieduże zainteresowanie. Tym bardziej, że tematem spotkania były inwestycje, które są najpotrzebniejsze Jastrzębiu. Mieszkańcy mogli zapoznać się z propozycjami władz miasta oraz przedstawić własne pomysły.

Wśród propozycji znalazły się: remont ulicy oraz chodników na Mazowieckiej, przebudowa skrzyżowania ul. Granicznej z Północną (rondo lub światła), budowa placów zabaw przy przedszkolach i szkołach oraz zagospodarowanie ulicy 1 Maja zgodnie z niedawno przedstawioną koncepcją. Uczestnicy spotkania przedstawiali również swoje własne pomysły, jak np. budowa boisk oraz hal sportowych przy szkołach, budowa strażnicy OSP na ul. Pszczyńskiej czy remont chodników w innych miejscach miasta.

Wiadomo jednak, że nie wszystkie pomysły wpiszą się działania władz miasta. Do dyspozycji jest bowiem 5 mln zł, które udało dodatkowo się wygospodarować. Propozycje muszą mieć charakter ogólnomiejski.

- Wiemy, że potrzeby są ogromne. Mamy do dyspozycji tylko 5 mln zł, dlatego chcę żeby mieszkańcy pomogli zdecydować o tym co w pierwszej kolejności należy zrobić - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Każdy z mieszkańców może wypowiedzieć się w kwestii koniecznych inwestycji w Jastrzębiu-Zdroju. Można to zrobić wchodząc na konsultacje.jastrzebie.pl lub wypełniając ankiety dostępne w Urzędzie Miasta oraz gazecie Jastrząb.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Łazienki III zostaną zmodernizowane za prawie 10 mln zł Łazienki III zostaną zmodernizowane za prawie 10 mln zł

JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Mieszkaniec13.02.2016 18:23

Do tej pory nie było takich zwyczajów, żeby mieszkańcy mogli się wypowiadać wprost w UM i wypowiedzi będzie słuchać i traktować poważnie najważniejsza osoba w kierowaniu miastem czyli Pani Prezydent. Są tacy, co starają się umniejszyć zalety pani Prezydent. Pewnie nie tylko z zazdrości. Tu maja przykład na starania się aby zainteresować nas tym na co możemy mieć wpływ. Proszę tak działać dalej. Może z gromady ludzi mieszkających obok powstanie społeczeństwo świadome, że ma prawo i obowiązek decydować o swoim miejscu zamieszkania.

adam12.02.2016 17:50

Srodowiskowy dzienny dom dla doroslych niepelnosprawnych ktorych w miescie jest bardzo duzo a miasto oprocz podjazdow nie ma im nic do zaoferowania. Jastrzebie jest jednym z nielicznych miast w ktorym problem niepelnosprawnosci jakby nie istnieje, bo nikogo nie obchodzi.

Do: gość Dziś o 18:1811.02.2016 20:12

Taniej wyjdzie wprowadzić zakaz poruszania się po mieście pojazdami silnikowymi, ciekawe kiedy włodarze na coś takiego wpadną.

gość11.02.2016 18:18

Rondo północna graniczna mogło by uratować zdrowie i może życie ludzkie, jest to niebezpieczne skrzyżowanie i kolizji i wypadków tutaj było wiele

zdrój11.02.2016 16:43

Jestem za Zdrojem!!! byłoby to pierwsze miejsce z prawdziwego zdarzenia, w którym można byłoby się spotykać. Kiedyś taki był jar czy own, ale to już przeszłość.

koks09.02.2016 23:05

Moim zdaniem zadne chodniki czy drogi poniewaz to nie jest najwazniejsze gdyz drogi w Jastrzebiu sa w dobrym stanie. Pani prezydent powinna polozyc nacisk na architekture miasta poniewaz brakuje tutaj miejsc rekraacji typu park w centrum miasta rynek poprostu zeby mozna bylo gdzies pojsc na spacer a nie tylko pod blokiem bo wizerunek miasta to podstawa.. A graniczna moze poczekac.. Targowisko na bozka tez prosi sie o modernizacje i nic.. A 4 mln byly zarezerwowane ciekawe gdzie te pieniadze :) narazie duzo sie mowi a malo sie dzieje dziekuje jeszcze 3 lata ma pani Hetman

polgks09.02.2016 20:51

A niby po co tam iść będąc mieszkańcem sołectwa???? Jedyne pieniądze jakie tam idą to na różnego rodzaju drogi wyjazdowe (ale już bez chodników) dla jastrzębian!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (14)