Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
10 lutego 2016

Mamy z Jastrzębia chcą miejsc z przewijakami

Mamy z Jastrzębia chcą miejsc z przewijakami

Miejsc przyjaznym matkom z dziećmi w Jastrzębiu jest niewiele, a jeszcze mniej miejsc w których znajdują się przewijaki dla dzieci. O to walczą mamy z Jastrzębia. Chcą by w miejscach publicznych, ale również w lokalach prywatnych pojawiły się przewijaki.

Pojawia się coraz więcej miejsc dostosowanych dla rodziców z dziećmi. Niektóre z restauracji, kawiarni czy sklepów mają już kąciki zabaw dla dzieci. Brakuje jednak przewijaków, czyli miejsc gdzie rodzice mogliby zadbać o pielęgnację swoich pociech.

Mamy z Jastrzębia apelują do prywatnych firm by wygospodarowały miejsce na przewijaki. Na razie zdarza się, że muszą przewijać dzieci na kawiarnianych stolikach.

- Inwestycja w przewijak nie jest dużym kosztem, a klient przechodzi im koło nosa. Wystarczy przewijak w łazience - mówi Laurencja, młoda mama z Jastrzębia.

Stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie prowadzi akcję "Przewijaki w powijakach", która ma nagłośnić potrzeby rodziców. Pierwsze efekty już są. Przewijaki mają pojawić się w Urzędzie Miasta oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej. Wszystkie podległe miastu jednostki zostały również poinformowane o takiej potrzebie i w miarę możliwości będą wyposażanie w przewijaki.

- Akcja idzie w dobrym kierunku. Coraz więcej rodziców podejmuje rozmowy na temat tego, gdzie brakuje takich miejsc i gdzie dobrze by było, aby powstały - informują organizatorzy akcji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Porzuciła dzieci i uciekała przed policjantami Porzuciła dzieci i uciekała przed policjantami

Ranne dzieci zostały odwiezione do szpitala Ranne dzieci zostały odwiezione do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
hehe do Kamila i innych15.02.2016 11:22

na os. Morcinka jeszcze z 10 lat temu mieliśmy 9 knajp (puby, pijalnie piwa, pizzerie), dziś działają tylko 4. (2 pizzerie i dwie pijalnie piwa i wódki dla emerytów).Gastronomia to po prostu jest teraz marny biznes w Jastrzębiu. Więc nie wyobrażajcie sobie, ze jak ktoś ciuła grosz do grosza, żeby przetrwać jako właściciel knajpy, to będzie inwestował. bo pojawił się wujek Dobra Rada i Ciocia z dzieckiem z dobrą radą.
Jeśli chcecie kawiarni dostosowanej do potrzeb małych dzieci to taką po prostu sami otwórzcie. Mówicie, ze to dobry pomysł te przewijalnie, więc na co czekacie?

Kamila15.02.2016 9:29

Nie, nikt nie nakazuje. W cywilizowanych krajach po prostu rodzice (bo nie tylko matki) z małymi dziećmi nie są dyskryminowani w przestrzeni publicznej. Należy właścicielom kawiarni i restauracji po prostu zwrócić na to uwagę.

Gość14.02.2016 21:23

głupkowaty pomysł. Rozumiem w pociągach miejsca do przewijania, zwykle zresztą są, ale w Jastrzębiu nie ma pociągów. Kawiarni i restauracji w Jastrzębiu jest tyle co kot napłakał. I nakazywać właścicielowi knajpy, żeby robił jakieś miejsca do przewijania? Nie da się. Równie dobrze można mu nakazać, żeby kelnerzy w jego knajpie chodzili na rękach.
Ludzie! Jeśli szef knajpy będzie chciał pozyskać matki z wózkami jako swoją klientelę to to zrobi, ale jeśli nie chce beczących maluchów to tego nie zrobi i tyle.
Niech władze miasta zajmą sie w końcu czymś sensownym, a nie bzdurami i majakami.

zołza z zofiówki12.02.2016 22:47

Do Myszy ; babo jedna naoglądałam się matek moczących smoczki w piwie i wódcce,następnie podawano te smoczki dzieciom ,by mocno spały!
Przewijaki w marketach tak,ale lokale gastronomiczne to już w gestii własciciela ,który robi babyroomy czy też normalne miejsca spotkań dla dorosłych.Nie dajmy się zwariować za chwilę już bąka nie można puścić na ulicy :P

mysz12.02.2016 9:20

do górnik:czy toalety miejskie to toalety w marketach?Jeśli ty z dziećmi chodzisz na spacery do marketów to juz wszystko o tobie wiem.

ika11.02.2016 20:48

po co przewijaki - dzieci tylko hałasu narobią w spokoju się nie da spotkać z ludźmi

Górnik11.02.2016 18:00

Przewijaki dla dzieci to powinna być normalka. Tak jest krajach cywilizowanych.
Do "mysz". Jakoś słabo rozumujesz kobieto. Pomiędzy toaletami a przewijakami jest kolosalna różnica. Toalety są we wszystkich centrach handlowych oraz w takich hiper marketach jak np. OBI. Toalety a nawet na cmentarzu. Już widzę jak jakiś nierozgarnięty rzuci bezmyślny żart. W dziś już nie ma spelun. Lokal gastronomiczny to normalne miejsce spotkań. Dlaczego tam nie wolno chodzić z dziećmi. Jeśli jest to lokal z niezbyt przyjemny, to szybko się zmieni gdy właściciel dostrzeże, że wiele kobiet przychodzi z dziećmi. Niekoniecznie na piwo, jak to sobie niektórzy wyobrażają, bo jeszcze nie widzieli lokalu chętnie witającego całe rodziny.

Pokaż wszystkie opinie (21)