Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 lutego 2016

Radna Magiera ostro: Chcieliście mnie upokorzyć

Radna Magiera ostro: Chcieliście mnie upokorzyć

Podczas czwartkowej nadzwyczajnej sesji rady miasta głosowano nad połączeniem czterech komisji. Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej, radna Bernadeta Magiera, w swoim przemówieniu ostro skomentowała pomysł wnioskodawców. Ostatecznie jednak radni byli za połączeniem komisji.

Chodzi o połączenie czterech komisji, z których mają powstać dwie - Komisja Edukacji i Polityki Społecznej oraz Komisja Gospodarki Przestrzennej i Gospodarki Komunalnej. Argumentem za ich połączeniem były oszczędności dla miasta, jednak nieoficjalnie mówiło się, że chodzi o pozbawienie przewodniczenia komisji dwóch radnych - Bernadety Magier (Jastrzębska Wspólnota) oraz Norberta Małolepszego (PiS).

- Trzeba było mnie zdegradować, bo ośmieliłam się głosować zgodnie z własnym sumieniem. Pod osłoną nocy zbieraliście podpisy żeby ukarać tą niepokorną radną. Nie łatwiej było mnie odwołać, a nie łączyć te komisje? Prawdziwym celem było upokorzenie mnie. Widać gołym okiem, że to atak personalny - grzmiała z mównicy, radna Bernadeta Magiera, która w Komisji Polityki Społecznej pracuje już 10 lat.

Szymon Klimczak (PiS), jeden z radnych, który podpisał się pod wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej, prostował by nie upatrywać się personalnych czy politycznych animozji. Wnioskodawcy uchwały pytani jednak o kwotę oszczędności jaką ma przynieść połączenie komisji, nie potrafili wskazać konkretnej kwoty. Takie analizy dopiero mają być przeprowadzane.

Mimo protestów ostatecznie większość radnych przegłosował uchwałę o połączeniu komisji. 13 radnych było za, przeciw 5, wstrzymała się 1 osoba.

Radni, którzy podpisali się pod wnioskiem o zmiany w komisjach to: Tadeusz Sławik (PiS), Szymon Klimczak (PiS), Iwona Rosińska (Jastrzębska Wspólnota), Mirosław Lęga (PiS), Małgorzata Filipowicz (Samorządne Jastrzębie), Elżbieta Siwiec (SJ), Mirosław Kolb (PiS), Andrzej Matusiak (PiS), Stefan Woźniak (PiS), Piotr Szereda (PiS), Tadeusz Gorgol (JW), Ryszard Piechoczek (SJ) oraz Łukasz Kasza (PiS).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Były radny24.02.2016 14:36

Jaka pycha? Przecież ta kobieta walczy ze sforą wściekłych, niebezpiecznych ludzi.

zdrój21.02.2016 7:54

Pycha Magierowej bije wszelkie rekordy!

Spid 15.02.2016 17:50

A i tak na koniec wszystkich wydudka Tadeusz.

Bujdołek15.02.2016 8:48

Samorządne Jastrzębie popłynie na koligacjach z Matusiakami... oj popłynie... a takie niby spece od marketingu tam siedzą... hahahaha śmiać się chce!

AMBA14.02.2016 11:37

Wolałabym jeść suchy chleb i chodzić po śmietnikach niż sprzedać się Matusiakowi za garść srebrników.

Gostek14.02.2016 9:05

O! Koalicja Pis Sld

Gość13.02.2016 16:08

Pani Bernadetto, ale Pani przedstawiła to jako atak na swoją osobę. A w tym nie ma prawdy. Jest Pani w połączonej komisji i może Pani być jej przewodniczącą jeżeli Panią członkowie wybiorą. Nie ma więc tu żadnego personalnego ataku na Pani osobę.

Pokaż wszystkie opinie (21)